T-Mobile zvýšil tržby o tři procenta na 20 miliard korun

Tržby T-Mobile

T-Mobile zvýšil tržby o tři procenta na 20 miliard korunNOVÉ
T-Mobile zvýšil do září tržby o tři procenta na 20 miliard Kč Foto:

FOTO: Ilustrační foto Shutterstock

1
Svět

Operátor T-Mobile zvýšil za tři čtvrtletí letošního roku celkové tržby meziročně o 3,2 procenta na 19,99 miliardy korun. Provozní zisk EBITDA naopak o 2,8 procenta klesl na 8,1 miliardy Kč. Firma to oznámila ve čtvrtek.

Počet uživatelů mobilních služeb T-Mobilu se meziročně zvýšil o 174 000 na 6,176 milionu, přičemž vice než 3,8 milionu z nich tvořili zákazníci tarifní. Novou nabídku pevného internetu vzduchem začalo využívat 18 000 nových zákazníků.

Tržby z mobilních služeb stouply o 2,4 procenta na 14,05 miliardy a průměrný výnos na zákazníka (ARPU) se zvýšil o jednu korunu na 255 Kč měsíčně. Podíl nehlasových služeb na ARPU se pohyboval nad 50 procenty.

„Svět telekomunikačních služeb se velmi rychle mění a budoucnost bude patřit konvergovaným službám, které nabídnou našim zákazníkům řadu výhod. Pro nás v T-Mobile to znamená nutnost výrazných investic do infrastruktury fixních sítí, které jsme připraveni zahájit ve velmi blízké budoucnosti,“ uvedl generální ředitel T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom Milan Vašina.

Konkurenční společnost O2 od ledna do konce září zvýšila konsolidované výnosy o 0,6 procenta na 27,9 miliardy Kč. Příjmy z mobilního segmentu vzrostly o 3,5 procenta na 14,8 miliardy Kč. Celkový počet mobilních zákazníků se na konci září pohyboval kolem 4,917 milionu, což je stejně jako před rokem. Vodafone výsledky zatím neoznámil.

T-Mobile je součástí mezinárodní skupiny Deutsche Telekom. Jeho rychlá mobilní síť LTE v současnosti pokrývá 98,3 procenta populace, což je o osm procentních bodů více než před rokem.

Čtěte také: Obchodníci v Česku prodali stovky iPhonů X, někde hlásí vyprodáno

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.