1 Ztracená ponorka

Argentina ztratila kontakt s vojenskou ponorkou se 44 lidmi na palubě

NOVÉ

Témata:

Argentina ztratila kontakt se svou vojenskou ponorkou, na jejíž palubě je 44 lidí. Posádka plující ze základny v provincii Ushuaia na jihu země se už neozvala více než 48 hodin a vojenské námořnictvo se zatím marně snaží s ní obnovit spojení. Uvedl to mluvčí námořnictva.

Podle argentinské zpravodajské televize Todo Noticias nezaznamenalo námořnictvo na palubě dieselové ponorky německé výroby žádný problém. Jeho mluvčí Enrique Balbi popřel spekulace, že v její strojovně vypukl požár. Také řekl, že nelze ani loď považovat za ztracenou.

„Není to tak, že je ztracená, protože aby byla ztracená, musíte ji hledat a nenajít,“ sdělil.

Podle velitele základny Mar del Plata, kam ponorka směřovala, měla loď dostatek kyslíku i potravin na palubě. „Ztratili jsme kontakt, nemluvíme o naléhavé situaci,“ řekl.

Poslední známá poloha lodi bylo 430 kilometrů od pobřeží.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Čtyři silné příběhy: Lidé, které nezlomili nacisté, ani StB


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.