Nahlásil krádež auta. Po 20 letech zjistil, že jen zapomněl, kam ho zaparkoval

Dvacet let ztracené auto

Nahlásil krádež auta. Po 20 letech zjistil, že jen zapomněl, kam ho zaparkovalNOVÉ
Staré auto Foto:

Foto: Shutterstock

1
Svět

red, jh

Frankfurtská policie tento týden nalezla v garáži staré průmyslové stavby auto, jehož majitel roku 1997 oznámil, že mu bylo ukradeno. Vyšlo najevo, že muž jen zapomněl, kam automobil tehdy zaparkoval, a předpokládal, že byl ukraden. Na pozapomenutý vůz policii upozornili pracovníci, kteří měli za úkol budovu zbourat, napsal britský Independent.

Auto stálo v místech, jež měla být zdemolována, přivolaná policie proto pátrala po tom, komu patří. Podle německého deníku Augsberger Allgemein našla tehdejšího majitele, který před 20 lety ztrátu automobilu ohlásil. Nyní 76letého muže policisté následně společně se jeho dcerou převezli, aby se se svým někdejším autem znovu shledal. „Vůz byl už bohužel nepojízdný a musel být sešrotován,“ uvedla frankfurtská policie.

Případ 20 let ztraceného frankfurtského auta připomíná jinou situaci, kdy muž nechal v Mnichově zaparkovaný vůz, jen aby ho o dva roky později nalezl s pokutami šplhajícími k celkové výši 90 000 eur. Podobná událost potkala Skota, který svůj automobil odstavil v Manchesteru a našel ho až po půlroce. Na pokutách musel uhradit přibližně 5000 liber.

Čtěte také: Vlak vyrazil v Japonsku o 20 vteřin dřív, dopravce se za to omluvil

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.