Vlak vyrazil v Japonsku o 20 vteřin dřív, dopravce se za to omluvil

Omluva za zpoždění

Vlak vyrazil v Japonsku o 20 vteřin dřív, dopravce se za to omluvilNOVÉ
Japonský vlak Foto:

Foto: Shutterstock

1
Svět

red, jh

Japonská železniční společnost Tsukuba Express vydala prohlášení, v němž se omluvila za to, že jeden z jejích vlaků vyjel ve čtvrtek na trase mezi Tokiem a městem Tsukuba ze stanice o 20 sekund dříve. Mnozí uživatelé na prohlášení dopravce reagovali na sociálních sítích pobaveným překvapením, napsala britská BBC.

Zatímco cestující po celém světě se na železnicích potýkají s pravidelnými zpožděními, japonská doprava je známá svou dochvilností. Neobvyklá situace nastala tento týden, kdy se firma Tsukuba Express všem svým pasažérům „upřímně omluvila za nepříjemnosti, které jim vznikly“ poté, co jeden její vůz vystartoval z nádraží naopak příliš brzy. Podle zprávy dopravce a města Tsukuba měl vlak ze stanice vyrazit v 9:44:40 místního času, vyjel však už v 9:44:20.

Chyba podle prohlášení vznikla pochybením zaměstnanců Tsukuba Express, kteří si neprohlédli jízdní řád. „Posádka vlaku si nezkontrolovala čas odjezdu a vůz tak vyrazil příliš brzy,“ stojí ve zprávě. Cestující v předešlé stanici si podle společnosti na předčasný odjezd nestěžovali. Podle webu The Telegraph byli řidič vlaku i jeho kolegové dodatečně proškoleni a dopravce pasažéry ubezpečil, že se nic takového už opakovat nebude.

Kuriózní situace vyvolala řadu reakcí uživatelů sociálních sítí. Schuyler Velasco na Twitter napsal: „Jednou jsem v Japonsku jel vlakem, který měl 2 minuty zpoždění, a neustále se mi omlouvali. A to ten vlak měl zpoždění proto, že tam zrovna proběhlo zemětřesení.“ „Omluva za to, že vlak vyjede o 20 sekund dřív, je na Japonsku jednou z nejlepších věcí,“ reagoval další z diskutujících.

Čtěte také: Japonská princezna Mako se zasnoubila s neurozeným mužem. A stala se obyčejnou smrtelnicí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.