Sacha Baron Cohen zaplatí pokutu za své české napodobovatele Borata

Sacha Baron Cohen zaplatí pokutu za své české napodobovatele BorataNOVÉ
Šestice Čechů v Kazachstánu Foto:

Reprofoto Instagram

Domov

herecká pomoc

ošm

Britský herec nabídl, že zaplatí pokutu za šest českých turistů, kteří se v Kazachstánu převlékli za postavu kazašského moderátora Borata, informuje server BBC. Právě Sacha Baron Cohen postavu Borata stvořil a zahrál si ji ve filmu.

Šestice Čechů se dostala do problémů poté, co se v hlavním městě Kazachstánu Astaně převlékla do „boratovských“ plavek, čili do úzkého pruhu zelené látky, který toho příliš nezahaluje. Také si nasadili husté paruky, které napodobovaly vlasy Borata. Kazašské úřady neprojevily velký smysl pro humor a celou šestici zatkly. Obvinily každého z Čechů z veřejného pohoršování a každému udělily pokutu ve výši 22 500 kazašských tenge (asi 1500 korun).

Zaplacení pokuty se nejspíše vyhnou, neboť jí za ně zaplatí jejich vzor. „Mým zatčeným českým kámošům. Pošlete mi podrobnosti o sobě a důkaz, že jste to byli vy a já tu pokutu zaplatím,“ napsal Baron Cohen na svém facebookovém účtu.

Sacha Baron Cohen si zahrál Borata v roce 2006 v kontroverzním filmu „Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu“. V něm paroduje obyvatele post-sovětských republik v roli svérázného moderátora Borata, který se vydal na poznávací cestu po USA.

Film vyhrál Zlatý glób, ale v Kazachstánu byl zakázán.

Nicméně v roce 2012 kazašský ministr zahraničí veřejně poděkoval Baronu Cohenovi za zvýšení počtu turistů v zemi.

Čtěte také: V Kazachstánu zatkli šest Čechů. Pózovali v boratovských plavkách

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články