V Kazachstánu zatkli šest Čechů. Pózovali v boratovských plavkách

V Kazachstánu zatkli šest Čechů. Pózovali v boratovských plavkáchnové
V Kazachstánu zatkli šest Čechů za recesi. Pózovali v boratovských plavkách Foto:

FOTO: Reprofot Instagram

Svět

Český Borat

tp Echo24

Šestice českých turistů převlečených za Borata byla zatčena v hlavním městě Kazachstánu Astaně. V pátek se fotili v zelených plavkách na motivy slavného satirického filmu Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu. Dílo v zemi stále vyvolává velké emoce. Místní policie turisty obvinila a pokutovala za drobné výtržnictví, informoval v úterý server BBC.

Incident vzbudil ohlas na sociálních sítích, kde místní obyvatelé vyzývali k přísnému potrestání recesistů. Recesisté dostali za výtržnictví pokutu 22 500 kazašských tenge, v přepočtu 1500 korun.

Češi byli zadrženi na parkovišti nedaleko pavilonu EXPO v Astaně. „Byli obviněni z přestupku podle paragrafu 434 trestního práva za ‚drobné výtržnictví‘ a jejich případ byl předán k soudu,“ sdělila Sofie Kylyšbeková, mluvčí tiskové služby místní policie kazašskému serveru NewTimes.

Filmová postava Borata z roku 2006 ztvárněná britským komikem Sachou Baronem Cohenem je kazašským úřadům dodnes trnem v oku. Snímek se proslavil především drsnými sexistickými a rasistickými narážkami a tím, že Kazachstán zobrazuje jako zaostalou a nedemokratickou zemi. Přes vlnu negativních emocí, které dodnes vyvolává, byl oceněn Zlatými glóby a vydělal 260 milionů dolarů.

Čtěte také: „Slušní Češi“ couvají. Mažou nenávistné příspěvky, utíkají novinářům

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články