1 Český Borat

V Kazachstánu zatkli šest Čechů. Pózovali v boratovských plavkách

, nové

Témata: , , ,

Šestice českých turistů převlečených za Borata byla zatčena v hlavním městě Kazachstánu Astaně. V pátek se fotili v zelených plavkách na motivy slavného satirického filmu Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu. Dílo v zemi stále vyvolává velké emoce. Místní policie turisty obvinila a pokutovala za drobné výtržnictví, informoval v úterý server BBC.

Incident vzbudil ohlas na sociálních sítích, kde místní obyvatelé vyzývali k přísnému potrestání recesistů. Recesisté dostali za výtržnictví pokutu 22 500 kazašských tenge, v přepočtu 1500 korun.

Češi byli zadrženi na parkovišti nedaleko pavilonu EXPO v Astaně. „Byli obviněni z přestupku podle paragrafu 434 trestního práva za ‚drobné výtržnictví‘ a jejich případ byl předán k soudu,“ sdělila Sofie Kylyšbeková, mluvčí tiskové služby místní policie kazašskému serveru NewTimes.

Filmová postava Borata z roku 2006 ztvárněná britským komikem Sachou Baronem Cohenem je kazašským úřadům dodnes trnem v oku. Snímek se proslavil především drsnými sexistickými a rasistickými narážkami a tím, že Kazachstán zobrazuje jako zaostalou a nedemokratickou zemi. Přes vlnu negativních emocí, které dodnes vyvolává, byl oceněn Zlatými glóby a vydělal 260 milionů dolarů.

Čtěte také: „Slušní Češi“ couvají. Mažou nenávistné příspěvky, utíkají novinářům

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.