3 Nenávistné komentáře

„Slušní Češi“ couvají. Mažou nenávistné příspěvky, utíkají novinářům

, NOVÉ

Témata: , , ,

„Multikulturní sr*čka.“ „To je humus.“ „Tam by sednul granát jak prd*l na prkýnko!“ I takovými komentáři počastovali uživatelé na sociálních sítích nevinnou fotku s prvňáčky z Teplic. Policie prošetřuje, zda autoři komentářů neporušili zákon. Ti zatím odstraňují své nenávistné příspěvky.

Případ se dostal i do hledáčku publicistického pořadu 168 hodin na České televizi, jehož redaktorům se podařilo nalézt jednoho ze „slušných Čechů“ a autorů nenávistných komentářů. Petr Valouch napsal pod fotku teplické školy na facebooku, že by „tam sedl granát jako prd*l na prkýnko“.

Zda myslel výhrůžku na konto prvňáčků vážně či nikoliv, nechtěl ovšem nijak komentovat. „Nezlobte se, na takové věci vám nebudu odpovídat,“ řekl po konfrontaci s novinářkou a následně rychle odešel zpět do svého domu.

V posledních dnech zmizely i některé jiné nenávistné komentáře pod fotkou prvňáčků z arabských, romských a vietnamských rodin, zřejmě v reakci na možný postih. Příspěvek nacionalistické facebookové stránky Neklan, pod nímž tamější diskutéři rovněž nešetřili nenávistnými komentáři na konto dětí, už také není dostupný.

Fotografii zveřejnil Teplický deník v rámci celorepublikového seriálu s názvem „Moje první školní tablo.“ Snímek se ale začal rychle šířit po sociálních sítích a dočkal celé řady nenávistných komentářů na konto prvňáčků. „Ještěže jsou ze ZŠ Plynárenská, řešení se přímo nabízí,“ napsal jeden uživatel. „Třída plná teroristů,“ napsal jiný diskutér.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Kauzou se zabývá policie. „Na základě informací v médiích jsme sami začali prošetřovat, zda nedošlo k porušení zákona,“sdělil mluvčí policie Daniel Vítek pro Echo24. Škola se snaží rodiče dětí uklidnit. „Z důvodu současných událostí, které se týkají Vás, Vašich dětí a celé školy, bych Vás chtěla ujistit, že škola ve spolupráci s Policií ČR podnikla opatření k zajištění bezpečnosti Vašich dětí,“ uvedla na webu bez bližších podrobností ředitelka školy Marcela Prokůpková.

Podobný případ řešil v srpnu okresní soud v Kladně. Ke sto hodinám veřejně prospěšných prací odsoudil mladíka, který se loni nenávistně projevil na facebooku hudebníka Radka Bangy. Dvacetiletý David Šmíd ve svém příspěvku urážel Romy a Židy a vyzýval k jejich zplynování a odsunu z Evropy.

Čtěte také: Odveta za Kliniku? Radikálové postříkali český konzulát v Drážďanech barvou

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.