Zeman mával samopalem na novináře, v zásobníku byla becherovka

humor českého prezidenta

Zeman mával samopalem na novináře, v zásobníku byla becherovkaNOVÉ
Miloš Zeman mává se zbraní 'na novináře' Foto:

Foto: Printscreen ČT24

1
Domov
Echo24
Sdílet:

Prezident Miloš Zeman během tiskové konference po skončení návštěvy Plzeňského kraje mával před novináři maketou samopalu s nápisem ‚na novináře‘, který obdržel během návštěvy darem. Přesto se mohli přítomní novináři cítit bezpečně, jelikož měl místo zásobníku láhev becherovky. 

„Nechci provokovat, ale přeci vás chci seznámit s jedním z dárků, který jsem během těchto tří dnů dostal. Prosím pěkně, toto je samopal, račte se podívat. Na tom samopalu je vypálený nápis ‚na novináře‘, takže se můžete postupně začít stahovat dozadu, protože neumím střílet. A nelekejte se, originální zásobník je vytvořen láhví becherovky,“ komentoval prezident svou exhibici s maketou zbraně.

Miloš Zeman při tiskové konferenci hodnotící návštěvu Plzeňského kraje ocenil, že se setkal jen s pozitivním přijetím a na mítincích se nevyskytovali žádní oponenti s červenými kartami. Zároveň vyslovil myšlenku, že prezident nerozděluje společnost, to jsou podle něj jen fráze. Občané jsou dle něj rozděleni názory, ale ne osobami.

Český prezident Miloš Zeman veřejně deklaroval svůj nenávistný vztah k novinářům již několikrát. Zeman zpočátku novináře jen ironizoval a urážel, v poslední době pak používá „v žertu” i slova o jejich likvidaci. Při nedávné návštěvě Číny se například nechal slyšet před Vladimirem Putinem, že je novinářů příliš mnoho, že je potřeba je likvidovat. Nejnověji pak ve Štrasburku vyzval členy svého doprovodu, aby kameramana vyhnali, jinak ho zabije.

 Čtěte také: Zeman mluvil znovu kontroverzně o Krymu, anexi prý ale neobhajuje

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články