1 Politická aréna

Bojkot Izraele v ČR: Skrytý antisemitismus Pirátů a Zelených?

Témata: , ,

Na Blízkém východě je jedna jediná stabilní liberální demokracie. Je to země, která je podobná Západu a vyznává naše hodnoty. Země, která je uprostřed kolotoče blízkovýchodního násilí a občanských válek ostrovem stability.

Ta země se jmenuje Izrael.

Jsem moc rád, že zrovna my v České republice to víme. Že zrovna my máme s Izraelem dlouhodobě nadstandardní vztahy. A jsem pyšný, že jsme to zrovna my, jako jedni z mála ve světě, kdo se Izraele vždycky zastane. A že proizraelská politika patří mezi jednu z konstant naší zahraniční politiky. Ať už vládne levice nebo pravice.

Samozřejmě, i u nás se najdou výjimky. Asi nikoho nepřekvapí, že zarytými odpůrci Izraele jsou čeští komunisté. Zaráží mě však, že mezi hardcore levici českého politického spektra se před časem zařadili i Piráti.

O čem je řeč?

Před nedávnem pořádala Plzeň v rámci Evropského hlavního města kultury Dny Jeruzaléma. Cílem akce bylo dále podpořit kulturní výměnu a dobré vztahy mezi naší zemí a Izraelem. To se však nelíbilo levicové kulturní frontě.

Zrušení Dnů Jeruzaléma tak společnými silami mimo dalších žádali: trockista Petr Uhl. Přítel Hamásu Jan Kavan. Milan Kohout, který se proslavil vylitím svého spermatu do křtitelnice kostela. K téhle bizarní sestavě připojili své podpisy i Matěj Stropnický a Ivan Bartoš.

Zelení obvykle hlásají toleranci. Zpravidla ale jen toleranci k těm názorům, se kterými sami souhlasí. A speciálně Matěj Stropnický je levicovější než polovina KSČM. Takže nic překvapivého.

U předsedy Pirátů Bartoše mě to ale trochu zarazilo. I proto, žře se známe osobně. Nedávno jsem ale narazil na rozhovor, ve kterém Ivan Bartoš zpochybňoval naše členství v NATO. Takže mě vlastně ani ten jeho podpis nepřekvapil. Je mi z něj ale smutno.

 


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.