Milí Češi, přejeme vám krásné Vánoce. Vaši muslimové

Milí Češi, přejeme vám krásné Vánoce. Vaši muslimovéVIDEO
Pákistánský muslim a jeho česká zaměstnankyně. Foto: Reprofoto: Facebook/Skupina dobrovolníků Teplice
Domov

Vánoce jsou svátky klidu...

vb Echo24

Čeští muslimové, kteří se v posledních měsících často stávají terčem výpadů ze strany domorodého obyvatelstva, překvapili. Natočili totiž čtyřminutové video, kde Čechům přejí klidné prožití vánočních svátků a hodně štěstí do nového roku. Muslimové se tak snaží dokázat, že i přes kulturní rozdíly lze nalézt společnou řeč.

„Svátky jsou čas lásky, pohodlí, porozumění, a proto vám všem spoluobčanům přejeme veselé Vánoce, hodně zdraví a mějte se rádi,“ vzkazuje Čechům ve videu muslimský doktor. „Krásné vánoční svátky,“ doplní po chvíli jeho slova české sestřičky. „Ahoj, jsem muslim z Pákistánu. Přeju svým zaměstnancům i vám hezké Vánoce,“ říká další aktér videa. Na jeho slova pak plynule naváže jeho česká zaměstnankyně: „I já přeju hezké vánoce, zdraví a vše nejlepší do nového roku 2016.“

Rádi bychom všem popřáli k Vánocům a k Novému roku 2016 příjemné prožití vánočních svátků, hodně štěstí a zdraví a doufáme, že rok 2015 bude konec všech nepříjemných zpráv a světových starostí.Doufáme, že rok 2016 bude začátek klidu, pohody, jednnoty a míru pro nás všechny.Prostřednictvím tohoto videa jsme se vám snažili vyjádřit naše přání.(Pro lepší kvalitu stiskněte v pravém dolním rohu HD)

Zveřejnil(a) Skupina dobrovolníků Teplice dne 20. prosinec 2015

Video, kde muslimové přejí českým spoluobčanům šťastné prožití vánočních svátků, na svém Facebooku zveřejnila Skupina dobrovolníků Teplice. Jedná se o polooficiální sdružení aktivistů, kteří se dlouhodobě snaží zlepšit vztahy mezi Čechy a arabskými hosty v severočeském lázeňském městě.

Aktivisté uvedli, že si přejí, aby se v roce 2016 ve světě neudálo tolik tragických událostí jako letos. „Rádi bychom všem popřáli k Vánocům a k Novému roku 2016 příjemné prožití vánočních svátků, hodně štěstí a zdraví a doufáme, že rok 2015 bude konec všech nepříjemných zpráv a světových starostí. Doufáme, že rok 2016 bude začátek klidu, pohody, jednnoty a míru pro nás všechny,“ uvedli.

Skupina na sebe upozornila letos v létě, když zorganizovala úklid Šanovského parku v Teplicích. Místním lidem totiž vadilo, že Arabové v parku odhazují odpadky na zem a dělají nepořádek. Situace byla v jednu chvíli vypjatá do té míry, že Češi v parku začali organizovaně venčit psy, které Arabové nemají rádi, aby je od pobytu v parku odradili. Akci tehdy přijel podpořit i Tomio Okamura.

Aktivisté proto rozdali lázeňským hostům z arabských zemí reflexní vesty a společnými silami park poklidili. Dobrovolníci zároveň Arabům rozdávali letáky, kde jim připomínali, že jsou v České republice hosty a měli by proto respektovat místní zvyklosti a pravidla.

Čtěte také: Pokus o smír v Teplicích: Arabové si vzali vesty a uklidili park

Čím škodí Arabové v Teplicích? Vysedávají v parku do noci

Související články