1 Skrytá hrozba pro islamisty

Neznámý sniper likviduje vůdce IS. Zatím dostal tři

, NOVÉ

Témata: , ,

Mezi veliteli Islámského státu v Libyi zavládl strach. Způsobuje ho neznámý střelec, který pomocí odstřelovací pušky postupně likviduje vůdce teroristů. Prozatím má na kontě tři zásahy. Podle deníků Daily Mirror se už islamisté zaměřili na dopadení vražedného fantoma, zatím ovšem pátrají bezvýsledně.

Za poslední měsíc utrpěl Islámský stát na vedoucích místech v Libyi hned tři závažné ztráty. Všechna úmrtí významných velitelů má přitom podle místního tisku na svědomí pouze jedna osoba. Tajemný odstřelovač útočí vždy z dostatečné dálky, tak aby měl čas bez povšimnutí zmizet. K dosavadním úmrtím navíc podle všech předpokladů brzy přibude další.

Pohřebištěm představitelů teroristické organizace se stalo přístavní město Syrta, rodiště bývalého libyjského diktátora Muammara Kaddáfího. Prvním mrtvým byl súdánský nacionalista Hamad Abdel Hady, krátce po něm byl zlikvidováni i Abu Muhammad Dernawi. Jako poslední byl po návštěvě místní mešity zastřelen Abdullah Hamad al Ansari.

 

Nečekaná úmrtí vyvolávají mezi teroristy zběsilou touhu po dopadení neznámého střelce. Při pravidelných pochůzkách vystřelují nečekaně do vzduchu a snaží se tak vystrašit muže a ženy ve městě a přimět je tím k vyzrazení jeho totožnosti. Prozatím se ale nic takového nepodařilo.

Místní obyvatelstvo už si pro kata muslimských fundamentalistů vymyslelo i přezdívku. „Lovec Daeše“, což má odkazovat k nepopulárnímu označení této teroristické organizace. Libyjci vnímají tajemného odstřelovače jako lidového hrdinu a na jeho dopadení tedy s islamisty nespolupracují.

Čtěte také: Tajné služby: Teroristé směřují k ‚evropskému 11. září‘

Nové video islamistů. Švýcarku unesli už podruhé

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.