1 Vydíratelný prezident?

Je to naprostá kachna, tajný spis o Trumpovi nemáme, tvrdí Kreml

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

Rusko odmítá, že by mělo k dispozici jakýkoli kompromitující materiál o nastupujícím prezidentovi USA Donaldu Trumpovi či jeho soupeřce z volební kampaně Hillary Clintonové. Podobné spekulace jsou prý absolutně nepodložené. Kreml označil celý spis obsahující údajně citlivé materiály o budoucí hlavě USA za „absolutní výmysl“, napsaly agentury Interfax a TASS.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes popřel možnost, že by Rusko vlastnilo jakýkoli kompromitující materiál o Trumpovi. Spekulace o tom, že by se jeho země měla k dispozici jakýkoli materiál, jímž by bylo možné vydírat budoucího prezidenta USA, patří podle Peskova čistě do žánru fikce.

„Ne, v Kremlu nemáme kompromitující materiál na Trumpa,“ řekl Dmitrij Peskov podle agentury TASS. „Je to naprostá kachna, naprostý výmysl a naprostý nesmysl. Kreml se nezabývá sbíráním kompromitujících informací,“ zdůraznil Putinův mluvčí.

„Jedná se o zcela jasnou snahu poškodit naše vzájemné vztahy. Pochopitelně jsou zde lidé, kteří se snaží rozdmýchat hysterii. Udělali by cokoli, aby podpořili tento hon na čarodějnice,“ uvedl Peskov. O údajném honu na čarodějnice mluvil v souvislosti s celou kauzou i Trump, který tento termín použil na svém twitterovém účtu.

Bývalý šéf ruské tajné služby FSB Nikolaj Kovaljov označil údajnou zprávu amerických tajných služeb o kompromitujících materiálech na Trumpa v ruských rukách za pokus vlády končícího prezidenta Baracka Obamy zdiskreditovat republikánského nástupce. „Koho by zajímalo sbírat kompromitující informace na člověka, který přijížděl (do Moskvy) pořádat soutěže krásy? Takové praktiky u nás v Rusku nemáme,“ tvrdí někdejší šéf FSB, která je nástupkyní sovětské tajné policie KGB.

Americké tajné služby společně s FBI strávily prý celé měsíce neúspěšnou snahou doložit pravdivost tvrzení, která se objevila ve výbušné zprávě o Trumpově minulosti. V té bývalý pracovník britských tajných služeb tvrdí, že budoucí prezident Spojených států byl předmětem rozsáhlé tajné operace ruské vlády. Ta se údajně snažila pomocí svých agentů ovlivnit i výsledky nedávných prezidentských voleb v USA. Rusko údajně disponuje i informacemi, jimiž by v budoucnu mohlo Trumpa vydírat.

Prozatím nepodložené informace předložili američtí zpravodajci nejen současnému prezidentu USA Baracku Obamovi, ale i jeho nástupci Donaldu Trumpovi. Celý spis je součástí rozsáhlejšího souboru dokumentů, které se týkají činnosti ruských tajných složek.

Donald Trump údajnou existenci kompromitujících materiálů o své osobě okamžitě odmítl. „Falešné zprávy – naprostý politický hon na čarodějnice,“ napsal Trump na twitteru. Naopak Obama se o celé věci odmítl vůbec bavit. „Utajované informace nekomentuji,“ uvedl na dotaz stanice NBC.

Čtěte také: Tajná schůzka s Rusy v Praze? Kreml prý může kompromitovat Trumpa

„Putin není váš spojenec, my ano,“ píší evropští politici Trumpovi

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.