Pomáhat a chránit. Šikanovat a škodit

Pomáhat a chránit. Šikanovat a škodit 1
Blogy

Mirek Topolánek

Když jsem v poslední textu na ECHO24.cz „Jsme ve válce. Chce to akci, ne kecy“ popisoval pravděpodobné chování nemocných mocných tohoto světa v reakci na teroristické útoky v Bruselu, vůbec jsem netušil, jak mrazivě přesně jsem situaci odhadl. „Naše vlády zneužijí této situace pro další omezení svých občanů. Budou nás kontrolovat na každém kroku, ve dne v noci, všude,“ napsal jsem.

A pak jsem zahlédl černého policajta s neprůstřelnou vestou a baretem a jeho zelené dvojče s rukou výhružně položenou na samopalu, jak se motají kolem metra Hradčanská. Hned jsem se cítil bezpečněji. Mimoděk jsem si vzpomněl na nedávný podobný obrázek z našich ulic – příslušník SNB s kolegou v civilu, který měl na rukávu pásku PS-VB. Většinou je vedl pes. Součtové IQ měli 200, z toho pes mírně přes 100. Jeden uměl číst, druhý psát, pes telefonovat. Drze se motali po ulicích, kontrolovali občanky, děsili už tak ustrašené spoluobčany a ruku v ruce pod prapory revoluce chránili náš klid na práci před narušiteli, zaprodanci a ztroskotanci. Pomáhali chránit naši socialistickou budoucnost.

Nikdy bych takto nejapně nežertoval, kdybych nezažil ve dvou dnech následující příhody. Před vstupem do metra prodává knihy podivný, ale zcela jistě ne nebezpečný pán. Knihy na provizorních policích jsou zaprášené, těžce bych si tam vybral, ale prodávající je docela příjemný a není agresivní. Je dokonce možné, že na „podomní“ prodej nemá povolení. Možná, že je to skrytá žebrota. Kde ale vzali ti dva, kteří nás mají chránit před zvýšeným rizikem teroristického útoku, drzost jej kontrolovat a šikanovat, to opravdu nechápu. Já sice vnímám nárůst nervozity a bezmoc mocných, ale nestojím o omezování osobní svobody a zneužití této situace.

Dnes jsem zažil druhý díl tohoto nového seriálu „Přitáhneme šrouby“. Na Hradčanské jsou tři přechody se světly. Nejsou synchronizovány. Když projdete střední, tramvajový pás, blikne vám červená, ale auta jsou nejblíž Na Špejcharu. Máte asi minutu na překonání čtyř metrů. Na čerstvě zjeveného rudého panáka na semaforu probíhá dívenka. Neměla by. Nicméně, riziko nula. Soudruh příslušník, zodpovědný za identifikaci arabské ženy omotané semtexem, reaguje promptně. Ne domluva, ne varování. „To máte volné dva litry?“ řve na vystrašenou a provinilou delikventku. Sprostě, hrubě. Teroristi se třepou strachem. Dívenka taky. Bezpečí mé a mých spoluobčanů je zase zachráněno.

Takže ne pomáhat a chránit. Šikanovat a škodit! Poslanci schválili cenzuru internetu. Odposlechy narůstají geometrickou řadou. Policie chránila agresivní cizince s rudými vlajkami proti českým občanům. Prezident republiky pochválil tyto hrdinné ochránce pořádku slovy: „Váš nevděčný úděl často spočívá v tom, že bráníte projevu duševně nenormálních lidí, a v tom jste tak trochu podobní psychiatrům.“ Agenti vstoupili na akademickou půdu s cílem narušit svobodu projevu. Prezident Zeman navrhuje znárodnění OKD. Ministerstvo financí se snaží získat nezákonně získané důvěrné informace. Ministr spravedlnosti chce vytvořením protikorupčního speciálu postavit část prokuratury mimo kontrolu. Nově vytvořená Pomocná stráž pro boj s terorismem terorizuje vlastní občany.

Až vám zase tihle lidé nabídnou, že vám budou pomáhat a že vás budou chránit, tak se prosím aspoň na tři pikosekundy zamyslete.