VIDEO: Třaskavý film o Andreji Babišovi nakonec lidé uvidí

VIDEO: Třaskavý film o Andreji Babišovi nakonec lidé uvidíNOVÉ
Domov

Dokumentární film

Echo24

Výbušný film Víta Klusáka o Andreji Babišovi Matrix AB příští týden uvede Festival dokumentárních filmů Jihlava. Poté, co dokument zhlédnul ministr financí, měl autory obvinit z toho, že snímek natočili na objednávku lobbisty a právníka Radka Pokorného, který pracuje pro ČSSD. Natočení filmu způsobilo poprask i v České televizi, která je producentem. Generální ředitel ČT Petr Dvořák o přípravě dokumentu údajně neměl vůbec ponětí. Klusák však tvrdí, že nikdo v ČT žádné problémy nedělal. „Nakonec je producentem a má k němu veškerá práva. Já sám jsem s Dvořákem nejednal, ale podle mých informací o tom věděl,“ říká Klusák.

,,Podívejte, tady máte pět tisíc korun a choďte si něco koupit,“ říká Babiš bezdomovci, který po něm chtěl trochu drobných a na kterého už nezbyly koblihy, v závěru ukázky k filmu Matrix AB, který sleduje zblízka osobu Andreje Babiše a jeho předvolební kampaň. Dokument, který Klusák natočil v rámci pětidílného cyklu České televize Český žurnál bude mít svou premiéru nakonec příští týden na festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě 29. října.

Andrej Babiš s filmem nesouhlasil a měl právě obvinit Klusáka z toho, že film natočil na objednávku. Zajímavou náhodou jsou partnerské a profesní propletence. Partnerkou Víta Klusáka je Marika Pecháčková. Její sestra Dita Pecháčková, známá moderátorka kulinářského pořadu Deník Dity P., je manželkou Marka Prchala, Babišova mediálního poradce.

Čtěte také: ‚Jsou prostě dobré.‘ Babišova MFD chválí Babišovy párky ze separátu

Související články