1 Dokumentární film

VIDEO: Třaskavý film o Andreji Babišovi nakonec lidé uvidí

NOVÉ

Témata: , ,

Výbušný film Víta Klusáka o Andreji Babišovi Matrix AB příští týden uvede Festival dokumentárních filmů Jihlava. Poté, co dokument zhlédnul ministr financí, měl autory obvinit z toho, že snímek natočili na objednávku lobbisty a právníka Radka Pokorného, který pracuje pro ČSSD. Natočení filmu způsobilo poprask i v České televizi, která je producentem. Generální ředitel ČT Petr Dvořák o přípravě dokumentu údajně neměl vůbec ponětí. Klusák však tvrdí, že nikdo v ČT žádné problémy nedělal. „Nakonec je producentem a má k němu veškerá práva. Já sám jsem s Dvořákem nejednal, ale podle mých informací o tom věděl,“ říká Klusák.

,,Podívejte, tady máte pět tisíc korun a choďte si něco koupit,“ říká Babiš bezdomovci, který po něm chtěl trochu drobných a na kterého už nezbyly koblihy, v závěru ukázky k filmu Matrix AB, který sleduje zblízka osobu Andreje Babiše a jeho předvolební kampaň. Dokument, který Klusák natočil v rámci pětidílného cyklu České televize Český žurnál bude mít svou premiéru nakonec příští týden na festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě 29. října.

Andrej Babiš s filmem nesouhlasil a měl právě obvinit Klusáka z toho, že film natočil na objednávku. Zajímavou náhodou jsou partnerské a profesní propletence. Partnerkou Víta Klusáka je Marika Pecháčková. Její sestra Dita Pecháčková, známá moderátorka kulinářského pořadu Deník Dity P., je manželkou Marka Prchala, Babišova mediálního poradce.

Čtěte také: ‚Jsou prostě dobré.‘ Babišova MFD chválí Babišovy párky ze separátu


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.