1 Útoky na akademika

Palestinský profesor vzal studenty do Osvětimi. Skončil

,

Profesor palestinské univerzity z východního Jeruzaléma Muhammad Dadžání po měsících výhrůžek smrtí a zastrašování rezignoval na svou funkci. Dadžání se stal terčem mnoha útoků kvůli tomu, že letos v březnu vzal svých 27 studentů do Evropy, aby jim ukázal bývalý koncentrační tábor v Osvětimi. Informoval o tom britský list The Daily Telegraph.

Cesta do Polska byla součástí projektu, jehož cílem bylo naučit se více o holokaustu, a tak i větší toleranci a empatii. Jde o projekt, na kterém se podílejí i německá a izraelská univerzita a jeho součástí je například i cesta tentokrát izraelských studentů za Palestinci žijícími v uprchlických táborech.

Profesor Dadžání, který byl šéfem katedry amerických studií a rovněž ředitelem univerzitní knihovny, byl ihned po svém návratu z Osvětimi zavalen obrovskou vlnou kritiky. Někteří z jeho kolegů, studenti i veřejnost ho začali označovat za „zrádce a kolaboranta“.

V rozhovoru pro izraelský list Haarec Dadžání odsoudil nenávistnou kampaň, která je proti němu vedena. Uvedl, že jeho rezignace „je testem toho, jestli univerzita podporuje akademickou svobodu a svobodu jednání a projevu tak, jak to vždy říkala, anebo ne“. Doufá, že se rektor univerzity proti jeho odstoupení postaví a rezignaci nepřijme.

Mnoho Palestinců tvrdí, že Izrael holokaust využívá k propagandě, která má ospravedlnit zábory palestinské půdy.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.