1 Zákaz Medvídka Pú v číně

Medvídek Pú obětí cenzorů. Příliš připomínal prezidenta?

, NOVÉ

Témata: ,

Uživatelé populární čínské chatovací aplikace WeChat o víkendu zjistili, že veškeré obrázky a zmínky o Medvídku Pú zmizely z internetu. Pravděpodobně za to může časté připodobňování čínského prezidenta ke kreslené postavě.

Chatová aplikace WeChat se může chlubit více než 768 miliony uživatelů. Ty však čekalo o víkendu nemilé překvapení. Oblíbená postava Medvídka Pú totiž zmizela z alba obrázků a gifů.

Nebylo podáno žádné oficiální vysvětlení. Přesto je víceméně jasné, že důvodem jsou memy zesměšňující čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, ve kterých figuruje právě Pú. Recesisté totiž upozorňují na určitou podobnost prezidenta s medvídkem.

Populární byl například obrázek setkání Si Ťin-pchinga s bývalým americkým prezidentem Barackem Obamou, kteří byli srovnáváni s Púem a jeho kamarádem Tygrem. Nebo obrázek čínského prezidenta, jak si podává ruku s japonským premiérem Shinzoem Abem. Tam zase byl přirovnáván k obrázku, jak si Medvídek Pú třese rukou s oslíkem Ijáčkem.

Mnoho mladých Číňanů blokování neškodné kreslené postavičky medvěda nechápe. „Považuji to za směšné. Myslím si, že je čínská vláda v tomhle přecitlivělá,“ řekl čínský student pro NBC. „Zablokovat medvídka jen proto, že ho někdo připodobňoval k prezidentovi? Dejte Medvídkovi pokoj!“ komentoval cenzorský zásah další student.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: V Číně zemřel disident. Hrad kondolovat nebude

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.