3 Hrajeme si s prezidentem

Zemanův Pussywalk baví v Rusku, Ugandě i Indonésii

NOVÉ

Koncem prosince vyvolala internetová hra Pussywalk pozdvižení v Česku. Jednoduchý webový simulátor chůze prezidenta Miloše Zemana hrály každý den tisíce uživatelů. Hra se za necelý měsíc rozšířila do 132 zemí světa. A celkem si ji vyzkoušelo už přes 400 tisíc lidí. Postavička Zemana baví hráče v Rusku, Británii či Indonésii.

Webová simulace parodující českou hlavu státu není nijak složitá. V Pussywalk (www.pussywalk.com) projdete s prezidentem Zemanem krátkou cestu, na níž ale čeká řada nástrah. Třeba záludné schody nebo rozlitá ropa. Cíl je jasný – dojít ve zdraví až ke korunovačním klenotům.

Hru si za necelý měsíc od uveřejnění zahrálo už 400 tisíc uživatelů a každý den přibývají další tisíce. Zajímavé je, že simulátor nevyvolal zájem pouze v Česku a na Slovensku, přístupy jsou totiž hlášeny ze 132 zemí světa. Hra je kromě češtiny přístupná také v angličtině, a tak si získala příznivce například z Británie nebo Ruska, přes 600 hráčů se přihlásilo z Indonésie. Po jednom hráči mají třeba Uganda nebo Francouzská Polynésie. Zůstává ale otázkou, jestli všichni zahraniční uživatelé vědí, že vtipná postavička znázorňuje právě českou hlavu státu.

Uživatelé už zvládli odehrát na milion a čtvrt her, 150 tisíc hráčů dovedlo prezidenta úspěšně až na konec hry – do propadliště dějin. Lidé už v součtu hraním simulace strávili téměř pět let.

Čtěte také: Zeman opět baví internet. Teď jako hrdina počítačové hry

První verze hry se zrodila už zhruba před rokem, tehdy reagovala čistě na prezidentovo vrávorání u korunovačních klenotů a pozdější vysvětlování virózou. Až výroky Zemana v pořadu Českého rozhlasu Hovory z Lán na podzim minulého roku ale tým tvůrců přesvědčily, že simulátor dokončí a spustí.

Jak se ukázalo, za Pussywalk stojí lidé z agentury SYMBIO Digital. Hra ale podle nich s prací firmy nijak nesouvisí. „Kluci jen chtěli připomenout lidem výroky a některé události kolem pana prezidenta. Nejde o politickou objednávku, ale o obyčejnou občanskou angažovanost vyjádřenou formou, která je nám blízká – humorem,“ vysvětluje jeden ze spoluzakladatelů Robert Haas.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.