Zemanův Pussywalk baví v Rusku, Ugandě i Indonésii

Hrajeme si s prezidentem

Zemanův Pussywalk baví v Rusku, Ugandě i IndonésiiNOVÉ 3
Domov
Filip Nachtmann
Sdílet:

Koncem prosince vyvolala internetová hra Pussywalk pozdvižení v Česku. Jednoduchý webový simulátor chůze prezidenta Miloše Zemana hrály každý den tisíce uživatelů. Hra se za necelý měsíc rozšířila do 132 zemí světa. A celkem si ji vyzkoušelo už přes 400 tisíc lidí. Postavička Zemana baví hráče v Rusku, Británii či Indonésii.

Webová simulace parodující českou hlavu státu není nijak složitá. V Pussywalk (www.pussywalk.com) projdete s prezidentem Zemanem krátkou cestu, na níž ale čeká řada nástrah. Třeba záludné schody nebo rozlitá ropa. Cíl je jasný – dojít ve zdraví až ke korunovačním klenotům.

Foto: pussywalk.com

Hru si za necelý měsíc od uveřejnění zahrálo už 400 tisíc uživatelů a každý den přibývají další tisíce. Zajímavé je, že simulátor nevyvolal zájem pouze v Česku a na Slovensku, přístupy jsou totiž hlášeny ze 132 zemí světa. Hra je kromě češtiny přístupná také v angličtině, a tak si získala příznivce například z Británie nebo Ruska, přes 600 hráčů se přihlásilo z Indonésie. Po jednom hráči mají třeba Uganda nebo Francouzská Polynésie. Zůstává ale otázkou, jestli všichni zahraniční uživatelé vědí, že vtipná postavička znázorňuje právě českou hlavu státu.

Uživatelé už zvládli odehrát na milion a čtvrt her, 150 tisíc hráčů dovedlo prezidenta úspěšně až na konec hry – do propadliště dějin. Lidé už v součtu hraním simulace strávili téměř pět let.

Čtěte také: Zeman opět baví internet. Teď jako hrdina počítačové hry

První verze hry se zrodila už zhruba před rokem, tehdy reagovala čistě na prezidentovo vrávorání u korunovačních klenotů a pozdější vysvětlování virózou. Až výroky Zemana v pořadu Českého rozhlasu Hovory z Lán na podzim minulého roku ale tým tvůrců přesvědčily, že simulátor dokončí a spustí.

Jak se ukázalo, za Pussywalk stojí lidé z agentury SYMBIO Digital. Hra ale podle nich s prací firmy nijak nesouvisí. „Kluci jen chtěli připomenout lidem výroky a některé události kolem pana prezidenta. Nejde o politickou objednávku, ale o obyčejnou občanskou angažovanost vyjádřenou formou, která je nám blízká – humorem,“ vysvětluje jeden ze spoluzakladatelů Robert Haas.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit