Hádka Babiše s Fialou. Šéf ANO se zaplétá do svých lží

DOTACE AGROFERTU

Hádka Babiše s Fialou. Šéf ANO se zaplétá do svých lžíAKTUALIZOVÁNO
Domov

Echo24

Předseda ANO Andrej Babiš se na Twitteru a Facebooku pustil do křížku s předsedou ODS Petrem Fialou. Babiš nepřímo označil Fialu za lháře, protože ,,ODS má lež ve své DNA“, napsal. Ve středu jejich sporu jsou dotace, které dostává Babišův koncern Agrofert.  Petr Fiala však odkázal Babiše na stránku Demagog.cz, která televizní souboj obou předsedů monitorovala a dala za pravdu šéfovi ODS.

Spor začal v televizních Otázkách Václava Moravce, kde předseda ODS Petr Fiala uvedl, že Babišově firmě Agrofert přitekly v posledních letech z Bruselu miliardy korun. V roce 2014 výše evropských peněz dokonce překonala částku, kterou Agrofert odvádí na daních. Babiš tak podle Fialy bere více, než dává.

Fiala upozorňoval na údaje z výroční zprávy Agrofertu, podle které zaplatila tato firma v roce 2014 na daních z příjmu zhruba 1,505 miliardy korun a ve stejném období pak z EU čerpala okolo 1,65 miliardy. ,,Dokládá to permanentní střet zájmů Andreje Babiše,“ řekl Fiala v Otázkách Václava Moravce.

Babiš ještě v televizním studiu označil uvedená fakt za lež a podraz a nyní ještě přitvrdil. Na Twitteru i na Facebooku uvedl, že ODS překrucuje realitu tím, že odečítá z daní Agrofertu zdravotní a sociální pojištění za zaměstnance a přičítá k dotacím z České republiky ty z Evropské unie. To Babiš doplnil i vlastním grafem.

Babiš neváhal ani sáhnout k tvrdé politické urážce, když napsal, že ODS má lež ve své DNA. ,,Je to logické, vzpomeňme, kdo ji založil… I profesor Fiala se musel přizpůsobit, viz jeho „grafy“ o dotacích Agrofertu,“ dodal.

Petr Fiala odpověděl Babišovi rovněž na Twitteru, když připomněl známé pořekadlo o potrefené huse.

Čtěte také: Babišův Agrofert dostává víc, než platí na daních