Mynář: ‚Ovčáček mluví Zemanovými ústy. Ten mu ještě nic nevytýkal‘

Mluvčí na sociálních sítích

Mynář: ‚Ovčáček mluví Zemanovými ústy. Ten mu ještě nic nevytýkal‘NOVÉ 1
Domov

jh Echo24

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček mluví ústy prezidenta Miloše Zemana. A to jak v tiskových zprávách, tak i ve svých vyjádřeních na sociálních sítích. Vždy spolu v zásadních věcech konzultují, co a jak má Ovčáček říkat, prohlásil hradní kancléř Vratislav Mynář v rozhovoru pro Interview ČT24. Uvedl, že se nesetkal s tím, že by prezident něco mluvčímu ohledně vyjádření vytýkal.

Mynář to uvedl na otázku, zda má Hrad svého mluvčího pod kontrolou. Podle řady komentátorů totiž Ovčáčkova vyjádření, především na sociálních sítích, už přesahují hranici vkusu, podotkla moderátorka.

Hradní kancléř na to reagoval s tím, že Ovčáček mluví ústy prezidenta na sociálních sítích do určitého rámce. Uvedl však, že mluvčí vždy s prezidentem v zásadních věcech zkonzultuje, co má říkat.

Ovčáček je především na facebooku a twitteru velmi aktivní. Nad jeho příspěvky zůstává řadě uživatelů rozum stát už delší dobu, v posledních týdnech se ale začaly množit hlasy, že svými vyjádřeními už daleko začal přesahovat svou funkci hradního úředníka. Jen za poslední dny vypublikoval, mezi řadou dalších, například tyto příspěvky:

 

 

 

 

 

Mynář řekl, že se nesetkal s kritikou ze strany prezidenta za výroky mluvčího Jiřího Ovčáčka. Dodal, že on sám sociální sítě nesleduje, neužívá je a není jejich příznivcem. Na posouzení případné nevhodnosti výroků mluvčího by potřeboval analýzu.

 

Čtěte také: Duchovní, rektoři i známé osobnosti. Bojkot Hradu narůstá

Ovčáček: Česko-čínské fórum zrušeno kvůli schůzce Hermana s dalajlamou