‚Jsem urputné hovado,‘ řekl Babiš. Stal se opět předsedou hnutí

SNĚM HNUTÍ ANO

‚Jsem urputné hovado,‘ řekl Babiš. Stal se opět předsedou hnutíNOVÉ 1
Domov
Tereza Vilímová
Sdílet:

Andrej Babiš podle očekávání obhájil post předsedy hnutí ANO. Získal 195 hlasů z 206 odevzdaných platných hlasovacích lístků. Babiš byl jediným kandidátem na předsedu, nominovalo ho totiž všech 14 krajských organizací a neměl tak protikandidáta.

Babiš poděkoval za odevzdané hlasy a poznamenal, že je rád, že nedostal všech 100 procent hlasů.“Děkuji za důvěru. Nemám sto procent, takže jsem šťastný. Těším se na spolupráci,“ řekl Babiš. Celkem odevzdali delegáti 210 hlasovacích lístků, pouze 206 jich ale bylo platných. Pro Babiše hlasovalo 195 delegátů, získal tak 93 procent hlasů.

Na začátek svého projevu Babiš prohlásil, že není nic divného, že je jediný kandidát a že to tak funguje i v jiných stranách. „Chci vás požádat o váš hlas, abych měl možnost vás dále vést. Jsem náročný, vy to víte, ale i na sebe,“ uvedl na začátek svého projevu Babiš. Sám sebe v průběhu projevu také označil za „urputné hovado“, čímž chtěl delegátům říci, že ve svém snažení nepoleví.

„Jsou debaty, jaké jsme, jestli leví nebo praví. Já jsem přesvědčen, že jsme schopni oslovit všechny občany. Celý život jsem používal selský rozum a řešil jsem problémy. A všechno co jsme slíbili, to jsme splnili,“ řekl Babiš. Zhodnotil také koalici v současné vládě se sociálními demokraty a lidovci. „Myslel jsem si, že to bude fungovat. Ale když jsem viděl, jak proběhla reorganizace policie a byl odstraněn člověk, který bojoval s korupcí,“ uvedl Babiš, který tak narážel na spor s ČSSD kvůli reorganizaci policie.

Reorganizaci připravilo ministerstvo vnitra v čele s ministrem Milanem Chovancem. Odpor ale přišel právě od Babiše a jeho hnutí. Kvůli reorganizaci vznikla i speciální sněmovní komise, která ovšem Babišova obvinění, že byla připravena s účelem odstranit detektiva Roberta Šlachtu, nepotvrdila. Šlachta kvůli reorganizaci od policie odešel, nyní pracuje pod Babišovou celní správou.

Babiš nezapomněl zmínit, že proti němu média vytahují „pseudokauzy“ a „dezinformace“. Babiš narážel na svůj problém s korunovými dluhopisy, které jsou osvobozeny od daně a o kterých informoval server Echo24Týdeník Echo. Dluhopisy nakoupil v letech 2013 a 2014 od svého Agrofertu za více než 1,5 miliardy. Čelí podezření, že krátil daně. Navíc zatím nevysvětlil, kde vzal na nákup dluhopisů legální peníze. „Taky se nenechám zavřít. To by všichni chtěli,“ dodal Babiš.

V průběhu sněmu se ukázalo, že delegáti nemají chuť diskutovat. To se potvrdilo i před volbou předsedy. Delegáti dostali prostor se svého jediného kandidáta na cokoliv zeptat. Této možnosti ale nikdo nevyužil.

Čtěte také: Babiš: Snížím daně skoro všem, kandidovat budu z posledního místa

Hejtmana Koštu nepustili na sněm ANO. Nebyl pozvaný, říká Babiš

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články