Operátorům dochází trpělivost. Firmy si zvykly na výhodné tarify

Nevýhodné tendry

Operátorům dochází trpělivost. Firmy si zvykly na výhodné tarifyNOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

V honbě za zákazníky nabízeli mobilní operátoři firmám dříve až tisíce SIM karet navíc pro rodinné příslušníky. Firmy a státní správa si na to ale zvykly a operátoři nyní neví, jak ze začarovaného kruhu ven. Pondělní Hospodářské noviny přinesly příklad liberecké nemocnice, která požaduje 4,5krát více SIM karet, než kolik má zaměstnanců.

Krajská nemocnice Liberec podle Hospodářských novin vypsala veřejnou soutěž za 36 milionů korun a poptávala 12 tisíc SIM karet. Nemocnice má přitom podle deníku jen 2650 zaměstnanců, nadpočetné SIM karty používá jako atraktivní benefit.

Nejmenší ze tří hlavních operátorů v České republice Vodafone se soutěže odmítl účastnit. Operátoři T-Mobile a O2 sice nabídku dali, ale neskrývali své roztrpčení. Podle T-Mobile jsou požadavky finančně nevýhodné, neboť poptávaný počet karet neodpovídá nabízeným penězům.

Soutěž vyhrál operátor O2, který však ještě chce s nemocnicí jednat o charakteru smluv na jednotlivá čísla. Podle mluvčí O2 Lucie Pecháčkové, kterou citují Hospodářské noviny, upozorňuje firma dlouhodobě na nerovnost na trhu, kdy se zaměstnanecké SIM karty dostanou i mimo smluvní firmu.

Je to v dlouhodobém důsledku nevýhodné i pro uživatele těchto SIM karet, neboť nad mobilním číslem nemají moc, nemohou si ho převést k jinému operátorovi a jsou závislí na tom, zda bude firma smlouvu udržovat a čísla nezruší. Podle Českého telekomunikačního úřadu je na operátorech, aby si vyjednali výhodné zakázky.

Levné tarify velkým firmám a státní správně začali operátoři nabízet v devadesátých letech, kdy velkorysými nabídkami bojovali o místo na trhu.

Čtěte také: Ceny za volání jako v Polsku si lidé nevyhádají. Přestávají měnit operátory

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články