Ruská propaganda? Putina přidělali na fotce mezi státníky G20

PŘÍBĚH FOTKY

Ruská propaganda? Putina přidělali na fotce mezi státníky G20FOTO UVNITŘ
Foto:

Reprofoto: Twitter/Kaabira

1
Svět
Echo24
Sdílet:

Uživatele sociálních sítí pobouřila fotografie, která zachycuje ruského prezidenta Vladimira Putina na summitu G20. Putin je totiž mezi státníky přimontovaný až dodatečně, na originálním snímku je místo něj jenom prázdná židle. Mnozí fotomontáž spojují s ruskou propagandou.

Snímek, který koluje na sociálních sítích, zobrazuje prezidenta Putina ve zdánlivě vážném rozhovoru s americkým protějškem Donaldem Trumpem, německou kancléřkou Angelou Merkelovou a dalšími. Jenomže se jedná o dvojníka snímku, který podle webu The Indian Express pořídila agentura AP. S několika rozdíly – na originálu chybí prezident Putin a na štítku je místo Ruská federace uvedeno Spojené království.

Za pozornost stojí také postava Angely Merkelové, která má na svém červeném saku navíc přidělanou oranžovo-černou stužku. Jedná se o svatojiřksou stužku, kterou nosí proruští separatisté na východní Ukrajině a dávají tak najevo sounáležitost s Ruskem.

Snímek mnozí připisují ruské propagandě jako český novinář Alexandr Mitrofanov, který fotku označil na svém Twitteru za „obvyklé kremelské lži“. Další uživatelé sociálních sítí ho sdílejí s tím, že se například jedná o práci „ruských médií“ a podobně. Někteří zároveň upozorňují, že se jedná o amatérskou práci.

Summit zemí G20 probíhal během uplynulého pátku a soboty v německém Hamburku. Členy G20 jsou Spojené státy, Británie, Francie, Německo, Itálie, Kanada, Japonsko, Rusko, Argentina, Austrálie, Brazílie, Čína, Indie, Indonésie, Jižní Korea, Mexiko, Saúdská Arábie, Jihoafrická republika a Turecko. K nim se pak samostatně řadí Evropská unie jako dvacátý člen.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Trump chce konstruktivní vztahy s Ruskem. Sankce ale zůstavají

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články