1 Policejní zásah

Zabavený počítač nesouvisí se Stropnickým, říká Marvanová

Středeční dění na radnici Prahy 3, kdy kriminální policie zabavila služební počítač místostarostovi Matěji Stropnickému (ŽnS), nemá se Stropnickým žádnou souvislost. Deníku ECHO24.cz to řekla advokátka Hana Marvanová, která politikovi poskytuje konzultace a na případ se ptala policie. Zadržení přístroje podle ní nejspíš souvisí s dávnější minulostí.

„Mluvila jsem s ředitelem příslušného odboru policie a není vedeno žádné řízení proti Matěji Stropnickému. Vyznělo to tak sice v médiích, ale není to pravda. Možná na tom měla zásluhu některá jednání o sestavení koalice,“ vysvětlovala ve čtvrtek Marvanová.

Na ni se Stropnický obrátil poté, co mu ve středu policie odnesla z kanceláře počítač. Protože ale nedostal žádné informace, rozhodl se využít zkušeností Marvanové.

Více čtěte: Policie zabavila počítač zastupiteli Matěji Stropnickému

Ani Marvanová k případu nemá příliš informací, dostalo se jí jen ujištění, že policii nejde o Stropnického. „Policie řeší podnět, který dostala v minulých dnech, je to asi docela akutní. Čeho se to týká, mi policie neřekla. Jen že to nemá s Matějem Stropnickým žádnou souvislost. Může to souviset s Prahou 3, ale zřejmě s nějakým dřívějším obdobím,“ podotkla Marvanová, že policisté nejspíše zkoumají dobu předtím, než se k počítači dostal současný místostarosta městské části. Ten má přístroj dva roky.

Samotná policie nechtěla k odebrání počítače nic říct. "V rámci provádění úkonů trestního řízení policisté zajistili na Havlíčkově náměstí na úřadu Městské části pro Prahu 3 věc důležitou pro trestní řízení," zopakoval pouze své středeční prohlášení pro televizi Prima policejní mluvčí Jan Daněk. Více informací prý z taktických důvodů nemůže sdělit.

Zásah na radnici? Nám nevadí, říkají potenciální partneři

Velkou váhu nepřikládají středečnímu zásahu policie na radnici ani možní koaliční partneři hnutí Žižkov (nejen) sobě, za které Stropnický kandidoval na starostu. Například dosavadní starostka Vladislava Hujová (TOP 09), která se ve středu s policií na radnici potkala, to beru jako „úřední epizodu“.

„Myslím, že na vyjednávání o koalici to nebude mít žádný vliv. To není věc politiky. Je to asi měsíc, co si policie pozvala na výslech vedoucí odboru bytů a nebytových prostor,“ říká Hujová pro ECHO24.cz a pokračuje: „Jsem si téměř jistá, že pan Stropnický neporušil žádný zákon. Že vždy jednal v souladu se zákonem. Beru to jako úřední epizodu.“

Vyjednávání by incident neměl ovlivnit ani podle sociálních demokratů. A nic se nemění ani pro ODS, která vyloučila koalici s ŽnS již dříve.

Až dosud vedla Prahu 3 koalice TOP 09, ČSSD a ŽnS.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.