1 Sexuální dotazník

Škola se studentů ptala na sex, ti se vzbouřili

, NOVÉ

Témata: ,

S nepříjemnou komplikací před postupem do dalšího ročníku se museli vypořádat studenti americké Univerzity Jižní Kalifornie. V dotazníků, který měl každý z nich povinně vyplnit pro řádný zápis předmětů v novém roce, na ně čekaly i dotazy týkající se přímo jejich intimního života. Studentská rada se proti průzkumu rozhodla postavit, škola nakonec jejich výtkám ustoupila a netaktní otázky stáhla. Celou kauzu popsal server Campus Reform.

Podle amerických zákonů upravujících vysokoškolské regule, je každý student postupujícího do nového semestru nucen vyplnit krátký dotazník. Díky získaným informacím by pak pro univerzity mělo být snazší předejít rasové diskriminaci nebo sexuálnímu obtěžování. Problematiku konfliktů mezi pohlavími vzala až příliš vážně Univerzita Jižní Kalifornie. Do svého dotazníku tak pro jistotu zahrnula i otázky týkající se sexuálního života svých studentů.

„S kolika osobami jste měl/a v posledních třech měsících sex (včetně orálního)?“ zněl například jeden z položených dotazů. Hned po něm navíc následoval i další doplňující dotaz: „Kolikrát jste za poslední tři měsíce měl/a sex?“ Žákům byli navíc položeny dotazy týkající se použití kondomu a antikoncepce. O povinnosti svěřit se se svými sexuálními zkušenostmi byli studenti informováni v závěru dotazníku. „Vyplnění tohoto dotazníku je povinné a musí být vyplněn do 9. února,“ přečetli si zájemci o postup do dalšího ročníku.

Řada chlapců a dívek ale proti nemístným poznámkám vystoupila ve školním časopise. V otevřené výzvě požadovali tito jedinci po vedení školy okamžité stažení otázek podobného druhu. Jejich snaha byla nakonec úspěšná. Škola dotazník nahradila novou nekonfliktní verzí, za veškeré problémy se navíc omluvila.

„Univerzita Jižní Kalifornie se omlouvá za veškeré urážky a případné nepohodlí, které způsobila svým studentům otázkami obsaženými v povinném dotazníku. Všechny školy ve Spojených státech musí podobný průzkum před novým semestrem provést, i tak ovšem uznáváme chybu,“ uvedl pro New York Daily News zástupce ředitele pro administrativu Todd Dickey.

Čtěte také: Skandál v Brémách: Žáci počítali hlasy a zfalšovali městské volby

Britské univerzity: jedna z problémových oblastí terorismu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.