ODS couvla. Věří náměstkovi hejtmana za ANO, že nebyl milicionář

MINULOST NÁMĚSTKA ANO

ODS couvla. Věří náměstkovi hejtmana za ANO, že nebyl milicionářNOVÉ
Josef Pavlík Foto: FOTO: internetové stránky hnutí ANO
1
Domov
Barbora Pánková
Sdílet:

Krajská ODS nakonec couvla od podmínky pro náměstka hejtmana za ANO Josefa Pavlíka, podle které měl do úterka dokázat, že nebyl členem Lidových milic. ODS z koalice na Vysočině nakonec neodejde, spokojila se s žalobou, kterou náměstek Pavlík podal na provozovatele serveru Občasník.eu Miroslava Mareše.

Informaci potvrdil deníku Echo24.cz šéf klubu krajských zastupitelů ODS Miloš Vystrčil. Zmíněný server přišel jako první s dokumenty, které mají dokazovat, že Pavlík byl milicionářem. „Z našeho pohledu udělal (Josef Pavlík – pozn. red.) maximum možného,“ uvedl Vystrčil s tím, že člověk nemá jinou možnost, jak prokázat, že něco neexistuje, než se bránit soudní cestou.

„Pan Pavlík vydal prohlášení, ve kterém srozumitelně řekl, že do milic nevstoupil,“ řekl Vystrčil s tím, že Pavlík v tomto prohlášení zároveň oznámil, že podá žalobu na provozovatele serveru Občasník.eu, a to také udělal. „Viděl jsem dokumenty, které to dokazují,“ dodal šéf krajských zastupitelů ODS a jako příklad uvedl doručenku.

Podání žaloby potvrdil pro Echo24.cz také právník Zdeněk Koudelka, kterého Pavlík pověřil jejím vypracováním. „K civilnímu soudu byla podána občanskoprávní žaloba Josefa Pavlíka na pana Mareše jako autora a provozovatele webových stránek Občasník.eu. Cílem žaloby je určit, že údaje tvrzené v Občasníku o vstupu žalobce do Lidových milic jsou neoprávněné,“ uvedl Koudelka.

Provozovatel serveru Občasník.eu Mareš nechtěl podání žaloby pro Echo24.cz komentovat. Server zveřejnil letos v říjnu dokument, který je zápisem z jednání ZO KSČ národního podniku Škrobárny Havlíčkův Brod z ledna 1989, na kterém byly projednávány kádrové změny. Dokument mluví o osobě Pavlíka jako o veliteli družstva a kádrové rezervě na funkce v Lidových milicích.

O Pavlíkově členství v Lidových milicích se spekulovalo už před krajskými volbami a současný náměstek hejtmana na Vysočina opakovaně odmítl, že by vstoupil do milic. Před volbami zároveň tvrdil, že si nevzpomíná na své členství v KSČ. Nedávno přiznal, že před rokem 1989 členem komunistické strany byl.

Koalici na Vysočině tvoří kromě ANO a ODS ještě sociální demokraté a Starostové pro Vysočinu.

Čtěte také: Náměstek za ANO žaluje novináře za informace o členství v milicích

ODS tlačí na náměstka za ANO: Dokažte, že jste nebyl v milicích

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články