Natočil dokument o praktikách OVB. Ta na něj poslala právníky

Nahánění klientů

Natočil dokument o praktikách OVB. Ta na něj poslala právníkyAKTUALIZOVÁNO
Záběr z dokumetu Rada nad zlato. Foto: Foto: Printscreen Youtube / Anti OVB
1
Homepage
Echo24
Sdílet:

Mladý student dokumentaristiky Jakub Charvát natočil film o nekalých praktikách poradenské firmy OVB Allfinanz. Firma se však zuby nehty brání, snaží se film stáhnout ze všech projekcí a na studenta podala žalobu, píše server Lidovky.cz.

Dokument Rada nad zlato pojednává o jedné z největších poradenských firem na českém trhu OVB Allfinanz, která zákazníkům nabízela velmi nevýhodné smlouvy. Finančním poradcům šlo podle Charváta především o provize a snažili se tak uzavírat co největší počet smluv bez ohledu na klienta. Ve filmu vystupují nespokojení klienti, ale i mladí poradci, kteří nejsou ve firmě spokojení. Charvát právě v OVB kdysi také pracoval, poměry ve firmě ho však znechutily a skončil.

Firmě OVB se to však nelíbí. Místo vysvětlování podala na Jakuba Charváta rovnou žalobu za poškození dobrého jména. Podle informací serveru Lidovky.cz chce OVB po studentovi, aby jim vyplatil až 100 tisíc korun. Kromě toho společnost požaduje, aby byl film stažen z distribuce. Problém je však v tom, že dokument již unikl na internet a volně se šíří.

Na rozdíl od OVB si Charvát nemůže dovolit celý tým právníků. Soudní tahanice si tak musí zaplatit z brigád. Nehodlá však ustoupit, řekl pro lidovky.cz. Charvát již při natáčení a stříhání filmu tušil, že budou problémy. Společnost OVB totiž ještě před dokončením filmu poslala vedení školy dopis, kterým chtěla Charvátovi zabránit v dokončení dokumentu.

Když neuspěli, rozhodli se právníci OVB zakročit na festivalech, kde měl být film představen. Pořadatelé se po hovoru s právníky začali bát soudních sporů a dokument divákům nakonec nepromítli. Právníci OVB však nedokázali zakročit proti promítání v pražském Bio Oku.

Není to poprvé, kdy vyšlo najevo, že OVB Allfinanz nabízí nevýhodné smlouvy. Po stížnostech klientů udělila ČNB letos v březnu společnosti pokutu pět milionů za klamavé obchodní praktiky.

OVB Allfinanz je finančně poradenská firma, která klientům zprostředkovává finanční produkty, jedná se například o různé druhy pojištění. OVB Allfinanz působí na českém trhu od roku 1993 jako dceřiná společnost německé OVB Holding AG. Má více než 1,3 milionu klientů. Mateřská společnost OVB Holding vznikla v Německu v roce 1970.

Čtěte také: Zeman ‚hvězdou‘ ukrajinského dokumentu o přátelích Kremlu

Sdílet: