Kvůli skandálu padají v OVB hlavy. Končí tři zemští ředitelé

Vedení došla trpělivost

Kvůli skandálu padají v OVB hlavy. Končí tři zemští řediteléNOVÉ
Záběr z Charvátova dokumentu o OVB "Rada nad zlato". Foto: Foto: Printscreen Youtube / Anti OVB
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Poradenská firma OVB Allfinanz se nyní potřebuje otřást ze skandálu, který způsobil student Jakub Charvát svým dokumentem, který ukazuje nekalé praktiky firmy. Na film upozornila sama OVB, když se rozhodla studenta zažalovat. Ze společnosti nyní musí odejít tři vrcholoví manažeři, píší Lidovky.cz.

Dokumentární film ukazuje kontroverzní praktiky poradců vůči klientům a podivné chování firmy ke svým vlastním zaměstnancům. Vedení společnosti OVB, jedné z největších poradenských firem na českém trhu, nehodlalo již chování poradců tolerovat a došlo na vyhazovy. „Rozhodli jsme se nadále netolerovat chování menšiny, které poškozuje drtivou většinu poctivých poradců,“ uvedl podle serveru Lidovky.cz předseda představenstva OVB Allfinanz Miroslav Řezník.

Z firmy musí odejít tří vedoucí pracovníci, podle serveru poradci-sobe.cz se jedná o zemské ředitele Martina Zoubka, Lukáše Lichtenberka a Jana Koktu. Zoubek přitom získal letos od Asociace finančních poradců anticenu za negativní přístup k poradenství. Kromě Zoubka získal letos anticenu i poslanec za ČSSD Ladislav Šincl.

OVB si přitom za skandál částečně může sama. Když kritický dokument „Rada nad zlato“ měl jít do kin a na festivaly, firma dělala všechno proto, aby promítání zastavila, což se jí nejméně jednou podařilo. Na režiséra Jakuba Charváta pak podala žalobu za poškození dobrého jména a chce po studentovi vyplacení až 100 tisíc korun. Po zveřejnění případu se však zvedla vlna solidarity a lidé mu posílají peníze na transparentní účet.

Podle dokumentu nabízeli poradci OVB klientům velmi nevýhodné smlouvy. Finančním poradcům šlo podle Charváta především o provize a snažili se tak uzavírat co největší počet smluv bez ohledu na klienta. Ve filmu vystupují nespokojení klienti, ale i mladí poradci, kteří nejsou ve firmě spokojení. Charvát v OVB kdysi také pracoval, poměry ve firmě ho však znechutily a skončil.

Není to poprvé, kdy vyšlo najevo, že OVB Allfinanz nabízí nevýhodné smlouvy. Po stížnostech klientů udělila ČNB letos v březnu společnosti pokutu pět milionů za klamavé obchodní praktiky.

OVB Allfinanz je finančně poradenská firma, která klientům zprostředkovává finanční produkty, jedná se například o různé druhy pojištění. OVB Allfinanz působí na českém trhu od roku 1993 jako dceřiná společnost německé OVB Holding AG. Má více než 1,3 milionu klientů. Mateřská společnost OVB Holding vznikla v Německu v roce 1970.

Čtěte také: ‚Je to úplně skvělý, tam si vydělám úplně mrtě peněz‘

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články