1 Urážky prezidentova mluvčího

Ovčáček přestřelil. Napsal, že premiér vyměnil „koule“ za mozek

, NOVÉ

Témata:

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček znovu snížil laťku chování vysokého hradního úředníka. Poté, co se prezident pokusil zesměšnit premiéra Bohuslava Sobotku na Hradě, kde ho zaskočil ceremoniálem pro podání demise a dirigoval jej napřaženou holí, Ovčáček následoval svého nadřízeného útokem na Twitteru. Tentokrát však zašel skutečně daleko. V tweetu si na adresu předsedy vlády dovolil napsat, že premiér vyměnil „koule“ za mozek.

„Mainstreamoví novináři neustále obdivně vzdychají, že jeden nejmenovaný politik prý našel „koule“. Nenašel. Vyměnil je na burze za mozek,“ vypustil Zemanův mluvčí. 

Ovčáček tím reagoval na všeobecně pochvalné reakce na to, jak Bohuslav Sobotka vyřešil nepříjemnou situaci během setkání s prezidentem a že se nenechal zahanbit. 

Dalšího neuctivého výroku vůči nejvyššímu vládnímu činiteli se dopustil pro Parlamentní listy, kde prohlásil, že si „datum 9. května pan premiér může pověsit na Facebook a to je tak vše, co s tímto datem může dělat.“

Ovčáček tím obhajoval prezidentovo rozhodnutí, že se odvoláním ministra financí Andreje Babiše bude zabývat až po svém návratu z Číny z cest (18. května), zatímco premiér v listině navrhl termín k 9. květnu.

Na Ovčáčkovo vyjádření reagovala na Facebooku senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová. Označila Ovčáčka za tragického a napsala, že „panu Ovčáčkovi by měl někdo důrazně vysvětlit, že by měl ubrat při kritice chování premiéra. Prostě se to nesluší.“ Taktéž uvedla, že prezident na návrh premiéra ministra odvolat musí a upozornila, že prezident musí odvolat ministra bez zbytečných odkladů.

 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: 7x přesné datum. Takhle odvolávám ministry, oponuje Sobotka Hradu

Z nového čísla Konec thatcherismu. Jak volby změnily Velkou Británii

Echo týdne: Vkus Moniky Babišové ● Komentář: Zvrácení svobodných voleb ● Svět: Andrej Babiš na nás uvalil světovou zelenou revoluci ● Kauza: Skrytá, ale stejně reforma ● Civilizace: Hladem ku zdraví?

Anglické odcházení Co bude s Evropou, když Britové řekli exit
Klenot v čase snesitelném Rychlý běh s krumlovskou kartou
,