Dívky chtěly oslavit Silvestr u Syřana. Čekalo je hromadné znásilnění

DOZVUKY SILVESTROVSKÝCH UDÁLOSTÍ

Dívky chtěly oslavit Silvestr u Syřana. Čekalo je hromadné znásilněníNOVÉ
Ilustrační snímek. Foto: Foto: Shutterstock.com
1
Svět
Echo24
Sdílet:

Dvě německé dívky ve věku 14 a 15 let chtěly oslavit Silvestr v domě 21letého Syřana poblíž jihoněmeckého města Weil am Rhein. Místo poklidných oslav Nového roku je ale podle britského deníku The Telegraph čekalo skupinové znásilnění ze strany čtyř Syřanů, které prý trvalo několik hodin. Německá policie už tři ze čtyř útočníků zadržela.

Německá policie byla zatím v souvislosti s případem zdrženlivá s ohledem na tamní zákony o ochraně osobních údajů. Zástupci policie uvedli jen to, že zadrželi tři útočníky původem ze Sýrie, kteří měli na Silvestra několik hodin znásilňovat dvě dívky ve věku 14 a 15 let. Mělo k tomu dojít, když se dívky účastnily silvestrovského večírku ve vesnici Friedlingen poblíž jihoněmeckého města Weil am Rhein, který organizoval místní 21letý muž původem ze Sýrie.

Kromě jednadvacetiletého Syřana se na skupinovém znásilnění podle Telegraphu měli podílet ještě tři další muži původem ze Sýrie, z nichž dvěma bylo 14 a jednomu zřejmě 15 let. Policie oznámila, že s výjimkou patnáctiletého útočníka, který je bratrem 21letého organizátora večírku, už všechny účastníky hrůzného incidentu dopadla. Po čtvrtém ale nadále pátrá.

Podle německých policistů Syřané, kteří se měli znásilnění dopustit, nepocházeli z řad uprchlíků, kteří do země přišli loni v rámci migrační vlny – Telegraph uvádí, že dva bratři ve věku 21 a 15 let už v Německu nějaký čas žijí, zatímco zbylí dva 14letí útočníci pobývají v Nizozemsku a ve Švýcarsku. Policisté zároveň uvedli, že incident podle nich nemá přímou souvislost s vlnou sexuálních útoků a kapesních krádeží, k nimž na Silvestra došlo v několika západoevropských městech.

I tak je ale pravděpodobné, že incident v sousedním Německu ještě více podnítí protimuslimské a protipřistěhovalecké nálady. Týden po silvestrovských událostech totiž vyšlo najevo, že ženy nemusely čelit útokům ze strany arabsky vyhlížejících mužů jen v Kolíně nad Rýnem, ale i v Hamburku, Düsseldorfu a dalších německých městech.

Ve čtvrtek navíc německý týdeník Spiegel zveřejnil interní zprávu spolkové policie, v níž nejmenovaný vysoce postavený policista uvádí, že silvestrovské události byly mnohem horší než se mohlo na první pohled zdát. Policista ve zprávě hovoří například o tom, že útočníci neměli před strážci zákona žádný respekt a pálili po nich petardami a házeli lahvemi. V některých případech prý navíc vytvořili lidský řetěz kolem napadených dívek, aby jim policisté nemohli přijít na pomoc.

Veřejnému mínění v souvislosti se silvestrovskými událostmi nepomohl ani přístup německých mainstreamových médií, která o sexuálních útocích a krádežích začala informovat až s několikadenním zpožděním. Například veřejnoprávní stanice ZDF o událostech informovala až v úterý, tedy po pěti dnech od Nového roku. Ostatně i zpráva o dvou dívkách údajně znásilněných čtveřicí Syřanů se na veřejnost podle Telegraphu dostala až ve čtvrtek, kdy tři podezřelí seděli už několik dní ve vazbě.

Čtěte také: ‚Selhali jsme.‘ ZDF se omlouvá, že mlčela o sexuálních útocích

‚Najednou‘ se objevily sexuální útoky i v Salcburku, Curychu, Finsku

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články