Sobotka se pochlubil fotkami z Bílého domu

Sobotka se pochlubil fotkami z Bílého domu
Bohuslav Sobotka s Barackem Obamou. Foto: Foto: Facebook Bohuslava Sobotky
Svět

PREMIÉR VE SPOJENÝCH STÁTECH

vb Echo24

Český premiér Bohuslav Sobotka se pochlubil sérií snímků ze Spojených států, kde se promenuje po chodbách Bílého domu a jedná s čelnými představiteli USA, ať už současnými či bývalými. Předseda sociální demokracie se u příležitosti návštěvy zároveň svěřil, že sleduje televizní seriál z prostředí Bílého domu House of Cards.

Sobotka na snímcích, které zveřejnil na Facebooku, pózuje například s prezidentem Obamou. Na jiném snímku se zase usmívá do objektivu po boku bývalé ministryně zahraničí a české rodačky Madeleine Albrightové.

"Posílám na FB pozdrav z návštěvy Spojených států. Přijel jsem, abych podpořil obchod, nové investice, spolupráci v...

Zveřejnil(a) Bohuslav Sobotka dne 2. duben 2016

Zvláštní pozornosti se dočkal především snímek, kde Sobotka stojí po boku amerického prezidenta Baracka Obamy. Záhy po zveřejnění snímku se totiž na síti začal šířit vtip, podle nějž Sobotka vypadá spíše jako vosková figurína než jako živý člověk.

Podobné pozornosti se dočkal i snímek, který zachycuje vchod do Bílého domu. „Jedeme na večeři všech delegací do Bílého domu. První asociace je Frank Underwood a House of Cards. Zatracený Netflix,“ napsal premiér s odkazem na oblíbený seriál.

Sobotka je ve Spojených státech coby premiér už potřetí. Během návštěvy se Sobotka zúčastnil summitu o jaderné bezpečnosti. V sobotu se pak předseda vlády setkal s českými krajany ve státě Minnesota, kde žije přibližně 85 tisíc lidí s českými kořeny.

Večer místního času (neděle brzy ráno SELČ) pak vládní speciál s ministerským předsedou dosedne na letiště v Los Angeles, kde Sobotku v dalších dnech čekají jednání s americkými filmaři nebo českými podnikateli v Sillicon Valley.

K Sobotkově návštěvě ve Spojených státech se v pátek 1. dubna vyjádřil i hradní mluvčí Jiří Ovčáček. „Pan premiér byl dnes ve Washingtonu podle důvěrných diplomatických zdrojů jmenován novým velvyslancem USA v České republice,“ napsal Ovčáček. Provokativní status doplnil upozorněním, že se jedná pouze o aprílový žert.

Čtěte také: Sobotku přišlo podpořit 80 lidí. Ovčáček se tomu vysmívá

Navzdory Zemanovi: Sobotka se v USA přihlásil k transatlantické vazbě