1 Blesková povodeň

Blesková povodeň zabila na koupališti v USA devět lidí

, NOVÉ

Témata: ,

Blesková povodeň v americkém státě Arizona si o víkendu vyžádala nejméně devět životů, z toho pěti dětí. Velká voda se přehnala přes oblíbené přírodní koupaliště Cold Springs, na němž byla více než stovka lidí. Jeden třináctiletý chlapec zůstává nezvěstný. Podle svědků katastrofy se přeživší museli ve skalnatém terénu držet stromů.

Meteorologové ještě před příchodem povodňové vlny vyhlásili varování před bleskovými povodněmi pro oblast koupališť uvnitř přírodní rezervace Tonto National Forest. Vlna se převalila přes úzký kaňon v sobotu odpoledne tamního času.

Někteří lidé se pevně drželi stromů, když se jinak klidný místní potok proměnil v dravý proud.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Nejmladší obětí byla dvouletá holčička, nejstarší šedesátiletá žena. Všechny oběti byly podle vyšetřovatelů součástí čtrnáctičlenné skupiny, kterou tvořila jedna rodina a její přátelé s oblastí měst Phoenix a Flagstaff. Společně si vyrazili na jednodenní výlet.

Čtyři osoby, které v sobotu zachránil vrtulník, byly s podchlazením přepraveny do nemocnice.

Čtěte také: Americko ruský plynový souboj o Evropu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.