Faltýnek chce psychotesty pro členy hnutí ANO

Zásah proti neloajálním zastupitelům

Faltýnek chce psychotesty pro členy hnutí ANONOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Hnutí ANO má obavy z dalších rebelů ve svých řadách a zvažuje proto, že by své členy poslalo na povinné psychotesty. Týkat by se to mělo prvních deseti lidí na kandidátce do krajských voleb. Návrh představil první místopředseda Jaroslav Faltýnek na nedávné schůzi vedení strany, píší Hospodářské noviny.

Vedení chce takto předejít situaci, kdy jeho členové hlasují jinak, než jim káže stranická disciplína. Ostatně neloajální zastupitelé v Ústí nad Labem a Českých Budějovicích byli hlavním tématem oné schůze vedení. Důsledkem toho zrušilo předsednictvo celou ústeckou buňku a v Budějovicích vyloučilo několik neloajálních členů.

,,Moje představa je, že by prvních deset lidí na kandidátce v každém kraji prošlo psychotesty,“ uvedl Faltýnek pro Hospodářské noviny a dodal, že psychodiagnostiku sám absolvoval coby vysoký manažer Babišova Agrofertu. ,,To vás tak prověří, že po čtyřhodinovém testu ani nevíte, jak se jmenujete,“ dodal.

Tento návrh podporuje i další místopředseda a brněnský primátor Petr Vokřál. Mezi ostatními členy panují rozpaky hovoří o tom, že by se kandidáti do krajských voleb měli prověřovat, shoda však nepanuje nad tím, zda je konkrétně forma psychotestů ideálním řešením. Šéf hnutí a ministr financí Andrej Babiš se k tomuto tématu nevyjádřil.

Čtěte také: ČSSD chce přidusit volební šance ANO. Limitem na dary

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články