Babiš potřebuje silného koaličního partnera, říká Čunek

Zlínský hejman proti vedení lidovců?

Babiš potřebuje silného koaličního partnera, říká ČunekNOVÉ
Senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) Foto:

Foto: Jan Zatorsky

1
Domov

drb Echo24

Podle senátora a hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka (KDU-ČSL) je Andrej Babiš silný koaliční partner, který potřebuje dalšího silného koaličního partnera. Čunek například oceňuje to, že zavedl EET. Někdejší předseda lidovců v rozhovoru pro sobotní Právo naznačuje, že lidovci by mohli být takovým příštím partnerem. Vedení strany se ale od názorů hejtmana distancuje.

Jiří Čunek mimo jiné v rozhovoru uvedl, že svým kolegům radí, aby nehodnotili jiné, ale dělali vlastní kampaň. Opřel se i do svého bývalého stranického kolegy a současného předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska. „Miroslav Kalousek, dnes samozvaný ‚antibabiš‘, se kdysi, jako velký antikomunista, když ucítil možnost být ve vládě, otočil a chtěl vládnout za podpory komunistů s Paroubkem. Kdyby ho Babiš chtěl, bude první, kdo k němu přeskočí, jen aby byl znovu ministrem financí,“ řekl Čunek.

Nedávno z vlády vyhozený Andrej Babiš je podle něj pracovitý a silný partner. „Je to silný partner, je na něm třeba ocenit, že například EET hlásal, a taky ho udělal. Jsem přesvědčen, že jiný ministr by to takhle neprosadil. Šel si za tím. Je pracovitý a potřebuje silného koaličního partnera. Navzájem se musí hlídat, aby neopustili cestu demokracie,“ prohlásil Čunek, který se netají tím, že by s Babišem mohl spolupracovat.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Jiří Čunek je známý svými ráznými názory, mnohdy se vyjadřuje i k tématům, jež se netýkají přímo politického dění. Tentokrát, kromě Miroslava Kalouska, se věnoval i homosexuálům. „Sexuální orientace je v mnohých případech volba, říkají to odborníci,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro Právo. 

Tento výrok vyvolal četné reakce na sociálních sítích. Čunkovy názory okomentoval bývalý předseda křesťanských demokratů Miroslav Kalousek (nyní TOP 09). Na základě jeho tweetu se vyjádřili k Čunkovu rozhovoru i sami lidovci prostřednictvím svého oficiálního účtu. „J.Čunek je členem KDU-ČSL, jeho představa o směřování strany na sjezdu neuspěla. V tomto kontextu je potřeba chápat jeho mediální vystoupení. Novináři mají rádi rozpory a kontroverze. Jeho mediální prostor neodpovídá jeho postavení ve straně,“ uvedla strana.

Čtěte také: Místopředseda STAN Rakušan s lidovci do voleb nepůjde 

Koalice se STAN se hroutí. Lidovci navrhují společné kandidátky