Proti ruské propagandě. Slovenská agentura končí spolupráci se Sputnikem

Ruská propaganda na Slovensku

Proti ruské propagandě. Slovenská agentura končí spolupráci se SputnikemNOVÉ
Moskevský Kreml Foto:

Foto: Shutterstock

1
Svět

Echo24

Slovenská veřejnoprávní tisková agentura TASR ukončí spolupráci s ruskou agenturou Sputnik, která je obviňována ze šíření prokremelské propagandy. TASR tak učinil po mediální kritice, napsal server listu Denník N. Rozhodnutí TASR přivítal slovenský ministr kultury Marek Maďarič. Podle tiskové zprávy Sputniku je krok projevem „diktatury zdrojů informací“ ze strany politiků.

Maďarič se podle svého resortu obrátil na předsedu správní rady TASR, aby problém vyřešil. Ten ho prý informoval, že generální ředitel agentury smlouvu se Sputnikem zruší.

Podle vedení slovenské agentury platila smlouva se Sputnikem měsíc. Za tuto dobu prý ale TASR nepřezval do svého servisu žádnou informaci od Sputniku.

„TASR využívá desítky zahraničních zdrojů, které v současnosti ještě před vydáním prověřuje víc než kdykoliv předtím. Agenturní zpravodajství tiskové agentury je vyvážené, pluralitní a objektivní,“ uvedl TASR.

„Je očividné, že EU systematicky odmítá svobodu slova a pokouší se vybudovat diktaturu zdrojů informací. Vedení TASR opět potvrdilo, že je to politická reprezentace, kdo definuje, s kým se přátelit a s kým válčit v tisku na Slovensku,“ reagovala na rozhodnutí TASR ruská agentura.

Při jednání o smlouvě vedení TASR „ani na sekundu nepochybovalo o spolehlivosti a profesionalitě Sputniku“, uvedla redakce ruského média na svých webových stránkách.

Čtěte více: Od okupace Krymu čelíme i masivní ruské propagandě