Coca-Colou čistíme záchody, vzkazují USA mladí Rusové

Potravinoví vlastenci

Coca-Colou čistíme záchody, vzkazují USA mladí RusovéNOVÉ
Protestující z hnutí Potravinoví vlastenci drží transparent "Colou si čistím záchod." Foto: Foto: Print Screen Life News
Svět

Kristýna Novotná

Aktivisté z internetového hnutí Potravinoví vlastenci demonstrovali před americkou ambasádou v Moskvě za bojkot produktů, které pocházejí ze Spojených států a západu. Mladí lidé s transparenty vyzývali Rusy, aby nekupovali „škodlivé západní jídlo“, hlavně produkty od amerických značek Coca-Cola, Pepsi a McDonald's. Informoval o tom ruský server Life News.

„Coca-Colou čistím záchod,“ píše se na jednom z transparentů, který drží demonstranti před velvyslanectvím USA. „Lok Coca-Coly – lok hlouposti“ nebo „Ano občanskému uvědomění“ hlásají další. Demonstranti, kteří se zorganizovali skrze sociální sítě, založili i vlastní virtuální komunitu „Potravinoví vlastenci.“

„Naším hlavním cílem je vybudit ruskou společnost, aby dala najevo své vlastenectví, svou odpovědnost vůči rublu. Musíme kupovat ruské výrobky,“ řekl Life News jeden z protestujících. „Nemůžeme zůstat lhostejní k chování Západu vůči Rusku,“ dodal.

Akce demonstrantů, na kterou dohlížela místní policie, se prý odehrála v poklidu a nebylo potřeba zasáhnout. Potravinoví vlastenci současně přislíbili uspořádání dalších akcí na podporu Ruska a občanské odpovědnosti.

Čtěte také: Rusové si stěžují na ceny. Za kilo sýra si připlatí až sto korun

Brazilci rozčílili Rusko. Zvedli jim ceny vepřového