Nový rok a Vánoce. Obchody budou zavřené tři dny v roce

Sněmovna návrh zmírnila

Nový rok a Vánoce. Obchody budou zavřené tři dny v roceNOVÉ 1
Domov

Echo24

Větší obchody asi budou muset zůstávat povinně uzavřeny jen o třech svátcích, nikoli o sedmi, jak navrhoval Senát. Sněmovna dnes po rozsáhlé debatě předlohu horní komory o omezení prodejní doby zmírnila. Provozovatelé budou muset podle sněmovního návrhu zavírat na Nový rok a na dva vánoční svátky 25. a 26. prosince. Na Štědrý den budou moci být otevřeny do 14:00. Předloha nyní míří k posouzení senátorům.

Podle původního senátního návrhu měly mít obchody zavřeno na Nový rok, Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října, 25. a 26. prosince.

Obchody podle senátního návrhu měly zůstat zavřené o sedmi svátcích, na Štědrý den by mohly mít otevřeno pouze dopoledne. Omezení by se nevztahovalo na obchody s prodejní plochou do 200 metrů čtverečních, čerpací stanice, lékárny a na prodejny na letištích, vlakových a autobusových nádražích a ve zdravotnických zařízeních.

Novela zákona o Nejvyšším kontrolním úřadu mu má dát právo kontrolovat vynakládání všech veřejných peněz. Prověrky by se mohly nově týkat například hospodaření obcí, krajů, jejich příspěvkových organizací, státních fondů, zdravotních pojišťoven, veřejných vysokých škol a firem, v nichž má stát, obce nebo kraje nadpoloviční podíl

Čtěte také: Velké obchody o svátcích zavřou? Sněmovna udělala první krok

Matěj Stropnický jako Václav Klaus: Studenti mají studovat, ne pracovat