VIDEO: Drzá Klára poslala vzkaz Babišovi kvůli EET

Podnikatelé proti EET

VIDEO: Drzá Klára poslala vzkaz Babišovi kvůli EETNOVÉ 1
Domov

mk Echo24

Živnostnice Klára Novotná vystupující na sociálních sítích pod přezdívkou Drzá Klára natočila na YouTube video proti EET. Ostře se v něm pustila do ministra financí Andreje Babiše. Kritizuje především špatnou funkci systému a neúměrně vysoké náklady na pořízení.

Podnikatelka Klára Novotná se rozhodla zveřejnit video na základě špatných zkušeností, které s EET má. „Ve svém okolí se setkávám s velkými antipatiemi ohledně zavedení EET. Neustálé problémy se zapojením, špatná komunikace s finančním serverem, obsluha zařízení, fronty při placeni i pořizovací náklady. To jsou nejčastější problémy, se kterými se setkávám u kolegů živnostníků,” sdělila Novotná serveru Echo24. Označení podnikatelů za podvodníky odmítá. „Všichni respektuji nový zákon o EET, ale rozhodně jim podnikání ztěžuje,” dodává Novotná.

Klára Novotná ve videu kritizuje nedostatky, které systém má. „Když už máte pocit, že všichni kradem, tak jste to mohl aspoň udělat líp,” vzkazuje Babišovi. Problémy přitom měla už při samotném pořizování. „Už čtrnáct dní se pokoušíme zprovoznit nějakou aplikaci, spojit to s tiskárnou a komunikovat s vaším finančním serverem,” líčí svou zkušenost Novotná.Upozorňuje také na to, jak EET neúměrně zvýší zátěž všem oborům, ve kterých je běžné sezónní nabírání brigádníků a každý musí disponovat vlastní pokladnou. Pořizovací cena telefonu a tiskárny jí vychází na 5 500 Kč na jednoho zaměstnance. Pokud ale jde o obor, kde každý zaměstnanec potřebuje svoje zařízení, vyšplhá se cena při vyšším počtu zaměstnanců nad 100 000 Kč.

Další videa od Drzé Kláry prý budou následovat. „Plánuji natáčet i další videa na aktuální témata, ale i jiného než politického rázu. Například o zájmu státu o postižené děti atd. Mám bratra s autismem a proto se o tuto problematiku zajímám,” sdělila Novotná serveru Echo24.

Čtěte také:

Odpor vůči EET vrcholí. Protesty, tisícová demonstrace i petice

70 % podnikatelů není na EET připraveno. Někteří chystají totální bojkot