1 MLUVČÍ, DALAJLAMA I ČÍNSKÝ PREZIDENT

Zlínské divadlo chystá „nekorektní kabaret“ Ovčáček čtveráček

, NOVÉ

Témata: , , ,

Městské divadlo Zlín připravuje s ohledem na aktuální politické dění „nekorektní kabaret“ Ovčáček čtveráček. Představení vzniklo spontánně, v Dílně bude k vidění 6. listopadu, jediná repríza, která by měla být také derniérou, je naplánována na výročí sametové revoluce 17. listopadu, sdělila ve čtvrtek mluvčí divadla Veronika Jurčová.

„Za autorstvím stojí parta, která si říká Pia Fraus. Jsou to naši undergroundoví vtipálci. Teď ale přišli s námětem, kterému jsme se rozhodli dát prostor. Reaguje na aktuální situaci kolem státních vyznamenání, ale hlavně staví mluvčího prezidenta do role hrdiny dnešní doby,“ uvedl ředitel divadla Petr Michálek, který je zároveň jedním ze spoluautorů kabaretu.

Na jevišti diváci uvidí také dalajlamu, čínského prezidenta nebo zpěváka Daniela Hůlku. „Divadlo by mělo reagovat na to, čím žije společnost. A satira je jedním z nejefektivnějších způsobů,“ uvedl Michálek.

Jedním z tvůrců je herec Marek Příkazký. „Je docela těžké vzít si na mušku někoho, kdo působí jako parodie sebe sama. Ale hradní mluvčí se nevědomky projevil jako geniální scenárista a byla by škoda toho potenciálu nevyužít,“ uvedl Příkazký, který bude hrát hlavní roli.

Čtěte také: Zeman zváží ocenění Bradyho. Ten o vyznamenání od něj už nestojí

Mynář: ‚Ovčáček mluví Zemanovými ústy. Ten mu ještě nic nevytýkal‘

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.