1 Nepovedený vtip módního komentátora

,Michelle Obama je jak z Planety opic,‘ řekl komentátor. A dostal vyhazov

NOVÉ

Módní komentátor Rodner Figueroa dostal vyhazov od americké španělskojazyčné TV stanice poté, co o Michelle Obamové řekl, že vypadá jako postava z Planety opic. Prý měl na mysli jen její make-up a v žádném případě to nebyla rasistická poznámka. Krátce na to ho stanice Univision po 17 letech propustila. Figueroa poslal první dámě i omluvný dopis, v kterém svou nemístnou poznámku vysvětluje.

,,Jen se podívejte, Michelle Obama vypadá jakoby vypadla z filmu Planeta opic,“ řekl Figueroa o stylingu Obamové v zábavné španělské show El Gordo Y La Flaca. Ostatní dva hosté byli chvíli v šoku. Po chvilce se na něj moderátorka obrátila s otázkou, jestli to myslí opravdu vážně. Když druhý host řekl, že jemu Obamová přijde atraktivní, Figueroa si ještě přisadil a řekl, že je to přece pravda.

 

 

Ten samý večer známý módní komentátor ještě vystoupil v jedné večerní show, ale do rána jeho fotografie z webu největší hispánské televizní stanice v USA Univision už zmizela. Televize jeho poznámku druhý den odsoudila a oznámila jeho propuštění.

Čtěte také: Bohatý Obama a chudý čínský prezident. 12 lídrů a jejich platy

Figueroa si druhý den za svým názorem již tolik nestál a napsal Michelle Obamové omluvný dopis s tím, že poznámka nebyla rasistická a ani namířená proti ní. Komentoval jen práci jejího stylisty.

Dvaačtyřicetiletý Figueroa, oceněný cenou Emmy sám pochází ze smíšené venezuelské rodiny a neměl prý proto vůbec žádný důvod k rasistické poznámce. ,,Obamovi mám rád, manžela Michelle jsem i dvakrát volil, jelikož prosazuje věci prospěšné pro menšiny, do které patřím i já,“ bránil se proti obvinění z rasismu Figueroa.

Čtěte také: Obamová v Rijádu: nezahalená a podávala ruku mužům

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.