,Michelle Obama je jak z Planety opic,‘ řekl komentátor. A dostal vyhazov

Nepovedený vtip módního komentátora

,Michelle Obama je jak z Planety opic,‘ řekl komentátor. A dostal vyhazovNOVÉ 1
Svět

Echo24

Módní komentátor Rodner Figueroa dostal vyhazov od americké španělskojazyčné TV stanice poté, co o Michelle Obamové řekl, že vypadá jako postava z Planety opic. Prý měl na mysli jen její make-up a v žádném případě to nebyla rasistická poznámka. Krátce na to ho stanice Univision po 17 letech propustila. Figueroa poslal první dámě i omluvný dopis, v kterém svou nemístnou poznámku vysvětluje.

,,Jen se podívejte, Michelle Obama vypadá jakoby vypadla z filmu Planeta opic,“ řekl Figueroa o stylingu Obamové v zábavné španělské show El Gordo Y La Flaca. Ostatní dva hosté byli chvíli v šoku. Po chvilce se na něj moderátorka obrátila s otázkou, jestli to myslí opravdu vážně. Když druhý host řekl, že jemu Obamová přijde atraktivní, Figueroa si ještě přisadil a řekl, že je to přece pravda.

 

 

Ten samý večer známý módní komentátor ještě vystoupil v jedné večerní show, ale do rána jeho fotografie z webu největší hispánské televizní stanice v USA Univision už zmizela. Televize jeho poznámku druhý den odsoudila a oznámila jeho propuštění.

Čtěte také: Bohatý Obama a chudý čínský prezident. 12 lídrů a jejich platy

Figueroa si druhý den za svým názorem již tolik nestál a napsal Michelle Obamové omluvný dopis s tím, že poznámka nebyla rasistická a ani namířená proti ní. Komentoval jen práci jejího stylisty.

Dvaačtyřicetiletý Figueroa, oceněný cenou Emmy sám pochází ze smíšené venezuelské rodiny a neměl prý proto vůbec žádný důvod k rasistické poznámce. ,,Obamovi mám rád, manžela Michelle jsem i dvakrát volil, jelikož prosazuje věci prospěšné pro menšiny, do které patřím i já,“ bránil se proti obvinění z rasismu Figueroa.

Čtěte také: Obamová v Rijádu: nezahalená a podávala ruku mužům