1 nové výsledky výzkumu

Na 80 % zkoumaných migrantů vydávajících se ve Švédsku za nezletilé bylo dospělých

, NOVÉ

Témata: , ,

Švédští vědci zveřejnili výsledky nového lékařského výzkumu, který zkoumal věk migrantů. Ten odhalil, že více než 80 % zkoumaných osob, které byly pokládány za nezletilé nebo okolo jejich věku panovaly nejasnosti, již dosáhlo věku 18 let a mohou tak být považováni za dospělé. Informaci o výsledcích výzkumu přinesl server local.se. Migranti bez dokladů se často vydávají za nezletilé, z čehož jim plyne řada výhod.

Výsledky výzkumu nyní ulehčí švédským úřadům azylový proces u migrantů, u kterých dosud nebyl jasný jejich přesný věk. Řada žadatelů o azyl totiž tvrdila, že jsou nezletilí, protože doufali, že se jim dostane lepšího zacházení a že snadněji získají azyl. V minulosti se tak objevily případy, kdy se dospělí muži dostali do zařízení pro mladistvé.

Metoda lékařského posouzení věku, která spočívá ve zkoumání rentgenového snímku zubů moudrosti a vyšetření kolenních kloubů, bývá ale v některých případech kritizována kvůli nepřesnosti. Nejnovější test provedla vládní lékařská agentura, která výsledky zveřejnila na svých stránkách.

Proto například Dánsko, kde probíhá podobné testování, toleruje 1 až 2 roky rozdílu. Pokud tedy imigrant tvrdí, že je mu 17 let, ale podle výzkumu je mu 18 až 19 let, uznává Dánsko tvrzení testované osoby.

Čtěte také: Nejlepší zemí pro imigranty na světě je Švédsko. Česko propadlo

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Online zprávy Více

Názory Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.