Škoda Auto má novou laboratoř pro vývoj pohonů za 400 milionů

Nová laboratoř Škody

Škoda Auto má novou laboratoř pro vývoj pohonů za 400 milionůNOVÉ
Škoda Auto v Mladé Boleslavi Foto:

Foto: Shutterstock

Domov

Echo24

Automobilka Škoda Auto ve čtvrtek otevřela v Mladé Boleslavi novou laboratoř za 15 milionů eur (402 milionů korun). Zabývat se bude vývojem pohonů i ověřováním kvality vyráběných vozů. Vznikne v ní postupně 24 pracovních míst. Podle společnosti se jedná o nejmodernější válcovou laboratoř ve střední Evropě, ročně v ní odborníci uskuteční na 2600 měření, informovala automobilka v tiskové zprávě.

Laboratoř bude sloužit k testování a vývoji benzinových, naftových i alternativních pohonů, hybridních a elektrických. Motorové centrum, které je nyní o laboratoř rozšířeno, otevřela automobilka v roce 2014. „Rozšířením Motorového centra se zároveň vydáváme důležitým směrem k novým, technicky pokrokovým řešením, neboť nová laboratoř představuje rozšíření našich vývojových aktivit v oblasti elektromobility,“ uvedl člen představenstva za oblast technického vývoje Škoda Auto Christian Strube.

Stavba nové budovy o ploše víc než 3600 čtverečních metrů začala v červnu roku 2015, jejím klíčovým zařízením je válcová zkušebna simulující jízdní odpory testovaného vozidla. Do roku 2019 přibudou ještě další dvě válcová zkušební zařízení. Všechny prováděné testy odpovídají aktuálně platným normám, výsledky nechává společnost analyzovat přímo na místě.

Čtěte také: Kompromis ve Škoda Auto: přesčasy se sníží na polovinu

Škoda Kodiaq: Vyzkoušeli jsme ho. Změní hru?