1 Reakce Francie na terorismus

Tvrdý Hollande: Budeme vyhošťovat, zbavovat občanství a útočit

, NOVÉ

Témata: , ,

Budu usilovat o změnu francouzské ústavy a o zákon, který by umožnil odebrat teroristům občanství a zamezil jim v návratu do země. Řekl to francouzský prezident Francois Hollande v nebývale tvrdém projevu k poslancům, ve kterém reagoval na páteční teroristické útoky v Paříži, při nichž zemřelo 129 lidí. Hollande chce posílit bezpečnostní složky státu o 7500 lidí a zintenzivnit letecké údery proti Islámskému státu.

,,Budu požadovat zákon, který usnadní vykázání těch, kteří představují hrozbu pro národní bezpečnost,“ prohlásil Hollande před oběma komorami parlamentu. Uvedl také, že do roku 2017 nedojde k žádnému propouštění z francouzské armády ani k finančním škrtům v rezortu ministerstva obrany. Naopak chce posílit protiteroristické týmy a pohraničníky. ,,Policejní složky budou v příštích dvou letech posíleny o 5000 míst. O 2500 míst budou posíleny soudní složky a vězeňská služba,“ uvedl.

,,Francie je ve válce, ale nikoli ve válce s jinou civilizací, protože atentátníci žádnou civilizaci nezastupují. Francie je ve válce s terorismem,“ prohlásil prezident.

Francie podle slov prezidenta také zintenzivní letecké údery proti radikální organizaci Islámský stát v Sýrii. Paříž rovněž požádá Radu bezpečnosti Organizace spojených národů, aby přijala rezoluci namířenou proti radikálům z Islámského státu. Francouzský prezident řekl, že je třeba vytvořit širokou koalici pro boj proti Islámskému státu v Sýrii. V příštích dnech se kvůli tomu sejde s prezidenty USA a Ruska Barackem Obamou a Vladimirem Putinem.

Francie podle prezidenta požaduje efektivnější kontroly na vnějších hranicích Evropské unie, což má podle něj zamezit obnovování kontrol na jednotlivých národních hranicích a demontáž Evropské unie.

Čtěte také: ON-LINE: Italové honí teroristu v Seatu. Ve Francii 168 razií

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.