1 Průzkum veřejného mínění

Zemanovi věří nejvíc lidí od jeho zvolení. 62 procent

, NOVÉ

Témata: , , , , ,

Prezidentovi Miloši Zemanovi v březnu důvěřovalo 62 procent Čechů, což je podle průzkumů Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) dosud nejvíc od jeho zvolení v roce 2013. Důvěra ve vládu, která je momentálně 41 procent, se dlouhodobě a bez větších zvratů pohybuje nad 40 procenty. Nejdůvěryhodnější ústavní institucí pro občany zůstávají starostové a obecní zastupitelstva, které kladně hodnotí přes 60 procent veřejnosti.

Naopak nejhůře z hodnocení vycházejí obě parlamentní komory – Sněmovna a Senát. Důvěryhodné jsou jen pro 30 procent respondentů. Krajským zastupitelstvům věřilo v březnu 43 procent veřejnosti, hejtmanům 41 procent. Ani u těchto ústavních institucí se postoj veřejnosti od prosince zásadně neměnil.

Zemanova důvěryhodnost za poslední rok výrazně vzrostla – oproti březnu 2015 je teď o 15 procent vyšší. „Důvěra v prezidenta je aktuálně nejvyšší za celé stávající prezidentské funkční období,“ konstatovali autoři průzkumu.

Se současnou politickou situací není podle zjištění CVVM nyní spokojeno 44 procent Čechů, zhruba stejně jako před měsícem. Spokojenost vyjádřila pětina společnosti, třetina oslovených se necítí ani spokojena, ani nespokojena.

Čtěte také: Proč Zeman fandí Rusku? ptá se ukrajinská filmařka

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.