Narcismus, autismus a rakovina. Všechny Putinovy nemoci

Putin pod drobnohledem

Narcismus, autismus a rakovina. Všechny Putinovy nemociNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Vladimír Putin jezdí na koni, motorce, potápí se za poklady, má černý pás v judu a podle Kremlu by dokázal při pozdravu i zlomit ruku. Všestranný akční hrdina, jak se sám s oblibou prezentuje, se ale už přes týden neobjevil na veřejnosti. Celý svět se ptá, kde je Vladimír Putin. Kreml popírá jakékoli spekulace o jeho špatném zdraví a konkrétně o mrtvici, jež se v médiích v posledních dnech objevily. Není to poprvé, kdy ruský prezident vzbuzuje dohady o svém zdraví. Podívejte se na přehled Putinových spekulovaných nemocí.

V říjnu minulého roku americký bulvární deník The New York Post napsal, že ruský prezident má rakovinu slinivky, která je v jeho případě ve smrtelném stádiu. Noviny tuto informaci získaly od starého doktora z východního Německa, se kterým se Putin seznámil před mnoha lety, když sloužil v Drážďanech jako důstojník KGB a který ho dlouhá léta léčil. Političtí komentátoři jeho údajnou rakovinu spojovali s rychlou invazí na Ukrajinu a touhou zapsat se ještě na poslední chvíli do dějin jako jeden z velkých ruských carů.

Čtěte také: Co se děje v Kremlu? Přijde oznámení. Putin zemřel, je otec, zabili generála...

Dále měl Putin trpět rakovinou. V lednu 2014 The Week napsal, že Putin ,,je vážně nemocný a možná trpí rakovinou míchy“. Crispin Black, britský vojenský veterán a komentátor pro The Week napsal, že údajná rakovina je i důvodem proč Putin proupstil po deseti letech ropného magnáta Michaila Chodorkovského. Podle Blacka to vůbec nezapadá do Putinova bezcitného profilu, a možná ho trápilo svědomí. Matka Chodorkovského totiž v té době umírala na rakovinu.

Čtěte více: Putin se našel? Ruská TV ukázala záběry

V roce 2012 se zase Putin údajně zranil při svém milovaném judu, jak informoval Lukašenko, u kterého byl v té době, poté, co Putin zrušil svůj týdenní program. Judu připisoval Kreml i velkou černou modřinu kolem oka, se kterou se na tiskové konferenci Putin objevil v říjnu 2010. Podle ukrajinských médií byla však černá skvrna výsledkem botoxových injekcí, které si prezident nechá píchat, aby si udržel svůj mladistvý vzhled.

Kromě rakoviny a dalších fyzických neduhů, které není možné ověřit nebo dokázat, Putin má údajně i pár mentálních vad. Podle studie amerického think tanku, kterou v roce 2008 publikoval deník USA Today, Putinovo chování odpovídá Aspergerovu syndromu – lehké formě autismu. Syndrom se vyznačuje absencí sociální inteligence a neschopností navázat normální vztahy. To může do značné míry ovlivňovat jeho rozhodnutí.

Vysvětlením Putinových machistických projevů jako je pilotování letadla, závody ve formuli nebo výkony v judu je ještě k Aspergerovu syndromu narcistické megalomanství. Americký poradce pro obranu Zbigniew Brzezinski řekl v dubnu 2014 časopisu The National Interest, že u Putina se projevuje stejný narcismus a megalomanství jako u Adolfa Hitlera nebo Mussoliniho.

Čtěte také: Putin je zdravý, při pozdravu může lámat ruce, popírá Kreml spekulace

Tuto diagnózu potvrzuje i nový kontroverzní německý dokument s názvem ,,Člověk Putin,“ který odkrývá část Putinova života, předtím než se stal prezidentem. Ve filmu natočeném televizí ZDF mimo jiné zazní, že Putin byl v 80. letech tlustý opilec, který hojně bil svou ženu Ludmilu. Tvůrci, kteří čerpali z dokumentů zpravodajských služeb a v roli poradců působila celá řada západních odborníků na Rusko, vyslovují teorii, že Putin je ve skutečnosti velmi ustrašený a nesebevědomý člověk, který si tyto nedostatky potřebuje kompenzovat. A dělá to, ať už bitím své ženy nebo invazí na Ukrajinu.

Co se staví u Kremlu?

Do série vážných otázek i konspiračních teorií o tom, proč se ruský prezident Vladimir Putin neobjevuje na veřejnosti, přibyly nyní i nezvyklé obrázky z moskevského Rudého náměstí. Na tomto slavném náměstí, které těsně přiléhá Kremlu, totiž těžká technika staví něco velkého, něco, co prozatím nejvíce připomíná nějakou velkou tribunu. Několik fotografií z této stavby se objevilo na sociální síti Twitter. Účel stavby je však zatím neznámý.

Čtěte také: Němcovova dcera: Za vraždu otce je zodpovědný Putin

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články