Zákeřná vražda na videu: děti z IS popravily dva zajatce

Zákeřná vražda na videu: děti z IS popravily dva zajatceNOVÉ
Poprava dvou amerických špionů provedená dětskými katy. Foto: Foto: Printscreen propagačního videa Islámského státu
Svět

Děsivá poprava

pf Echo24

Teroristé z takzvaného Islámského státu vypustili do světa další video zachycující veřejnou popravu. Do role katů s pistolí v ruce tentokrát pasovali islamisté dvě zhruba dvanáctileté děti. Dětští popravčí ve vojenských uniformách zastřelili zezadu dva zajatce podezřelé ze špionáže, informovala agentura ARA.

Dva muži zachycení na videu v typických oranžových zajateckých uniformách klečí spoutáni, zatímco dvě děti čekají za nimi na pokyn k popravě. Vybraným chlapcům přitom může být kolem dvanácti let. Oba zajatci byli předtím obviněni ze špionáže pro „křižáky a jejich spojence“ v Iráku.

Celou scénu zakončují rány z pistole vypálené do temen hlav zajatců. Kamera se poté stočí ke dvěma mrtvým tělům ležícím přímo před netečnými popravčími.

Totožnost popravených mužů prozatím není známá, přestože video obsahuje i poměrně detailní záběry jejich obličejů.

Není to přitom poprvé, co se vykonání popravy zhostili někteří dětští členové Islámského státu. Takzvaná „mláďata chalífátu“ se často zapojují do některých vojenských operací teroristů, v některých případech jim dokonce připadne úloha v propagačních videích této organizace.

V srpnu takto například zradikalizovaný teenager z Velké Británie asistoval společně s pěti dalšími dětmi na provedení popravy v okupovaném městě Rakka v Sýrii.

Čtěte také: Islámský stát zveřejnil ‚nejhorší video‘ z popravy. Ve stylu zvířecích jatek

Kat islamistů na invalidním vozíku opět zabíjel