Zemanovi se po Rusku stýská. Oslavoval v ruské restauraci v New Yorku

Oslava v ruském rytmu

Zemanovi se po Rusku stýská. Oslavoval v ruské restauraci v New YorkuVIDEO a FOTOGRAFIE
Domov

Echo24

Český prezident Miloš Zeman má pro Rusko slabost. A to dokonce tak velkou, že se mu po něm patrně zastesklo i během jeho aktuální návštěvy New Yorku, kam přijel na zasedání Valného shromáždění OSN. A tak když přišlo na oslavu jeho 71. narozenin, které připadají na 28. září, zašel je prezident oslavit do ruské restaurace na Manhattanu. Odhaluje to video z oslavy na Facebooku.

„Happy Birthday Milos Zeman, President of Czech Republic!!! S dnjom rožděnija Miloš Zeman, prezident Čechii!!! Thank you for coming to Mari Vanna New Your to Celebrate your Birthday!!!!“ podělil se nadšeně o krátké video na sociální síti uživatel Alexander Sasha Poline. Podle data umístění se oslava konala v neděli, v předvečer Zemanových narozenin. Zhruba po dvaceti hodinách bylo video z Facebooku odstraněno. Jiným uživatelům se jej ale podařilo včas stáhnout a nahrát na server Sendvid (viz níže).

Mari Vanna je ruská restaurace v New Yorku, nacházející se na ulici 1 East 20th Street, mezi Park Avenue a Broadway.

Amatérské video nevalné úrovně zachycuje dav lidí, je slyšet hlasitá ruská hudba. Posléze se kamera prodere mezi hosty ke stolu oslavence. Žena v kroji přináší Miloši Zemanovi dort, prezident povstává a začíná sfoukávat svíčky. To se mu ani na druhý pokus nedaří, a tak se raději ujímá sklenky s červeným vínem k přípitku.

Rozeznatelní na videu jsou také jeho poradce Martin Nejedlý, který s ruskými firmami udržuje obchodní styky, a kancléř Vratislav Mynář, kteří tleskají do rytmu živé hudby harmoniky a zpěvu ruské narozeninové písně.