Ruský miliardář si zajistí nesmrtelnost. Nahraje si mozek do počítače

jako robot bude žít věčně

Ruský miliardář si zajistí nesmrtelnost. Nahraje si mozek do počítačeNOVÉ
Ilustrační foto Foto: FOTO: Shutterstock
2
Svět
Echo24
Sdílet:

Ruský miliardář Dmitrij Ickov sní o tom, že bude žít navždy. Jeho lidské tělo by měl nahradit humanoidní robot, do kterého by vědci „nahráli“ jeho mozek. O takovou cestu k nesmrtelnosti usiluje vědecká skupina Iniciativa 2045, kterou Ickov pomáhá financovat. Miliardář a podnikatel je přesvědčen, že se plány na věčný život podaří uskutečnit do třiceti let.

„Jsem si jistý, že během příštích třiceti let budeme všichni žít věčně. Jsem si jistý na 100 procent, že se to stane. Jinak bych se do toho nepouštěl,“ řekl pětatřicetiletý Dmitrij Ickov pro britskou BBC. Založil za tím účelem nadaci Iniciativa 2045, ve které vědci pracují na projektu takzvané kybernetické nesmrtelnosti.

Odborníci se pokoušejí nahrát mozek do počítače, což je prvním krokem. Dalším je vytvoření speciálních humanoidních robotů, do kterých by se lidský mozek posléze přehrál. Takto zjednodušeně vysvětlila koncept stanice BBC s odkazem na internetové stránky nadace.

Vědecký projekt usilující o nesmrtelnost tak vypadá, že se patrně inspiroval americkým filmem Avatar z roku 2009. V něm lidé dokáží ovládat psychikou svého genetického dvojníka. V podobě bytostí s namodralou kůží se pak zařadí mezi obyvatelství planety Pandora. 

Nicméně vědecká veřejnost celý koncept zpochybňuje. Podle některých odborníků je lidský mozek příliš složitý a spletitý, než aby aby bylo možné jej přetvořit do softwarové podoby.  

Čtěte také: Kopání a strkání. Novou generaci robotů testují týráním

Ital transplantoval opičí hlavu. Teď se chystá na lidskou

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet
×

Podobné články