Nově v kinech: neobjevený Havlův život a lovestory s gayem

Nově v kinech: neobjevený Havlův život a lovestory s gayemNOVÉ
Panorama

Filmové novinky

Monika Zavřelová

Ačkoliv světová kina ožívají předposledním dílem blockbusteru Hunger Games s atraktivní Jennifer Lawrence střílející z luku, česká plátna čeká událost ještě o něco atraktivnější. A to dosud nevídaný pohled do života Václava Havla, který sestavila režisérka Andrea Sedláčková. Pokud by však někdo neměl zájem a raději by si snad chtěl nechat drásat nervy, může jít na jihoamerické drama Špinavý vlasy z prostředí těch nejchudších vrstev ve venezuelském Caracasu.

Život podle Václava Havla

K příležitosti 25. výročí sametové revoluce režisérka Andrea Sedláčková do kin uvádí dokument o jedné z nejdůležitějších osobností českých dějin – Václavu Havlovi. Téměř sedmiměsíční rešerše režisérku přivedla k množství doposud nezveřejněných materiálů z života bývalého prezidenta a dramatika. Své archivy mj. otevřela britská BBC, bratr Ivan Havel nebo manželka Dagmar Havlová. V Praze bude film k vidění v kině Lucerna a Mat.

Dokumentární / Historický
Česko, 2015, 70 min
Režie: Andrea Sedláčková
Scénář: Andrea Sedláčková

Hodnocení ČSFD.cz: prozatím nehodnoceno
Hodnocení IMDb.com: prozatím nehodnoceno

My 2

Lovestory pro 21. století, tak zní podtitul nového dramatu z dílny režisérky Slobodanky Radun, na jehož scénáři se podílela i spisovatelka Radka Denemarková. Film vypráví příběh třicetileté Emy, která se rozhodla utéct od svého despotického manželka (Jiří Vyorálek). Jelikož ale nemá kam utéct, najde útěchu u svého kadeřníka Tonyho (Ondřej Nosálek). Nejprve kamarádskou, poté i milostnou. Jenže Tony je gay. A s tím se Emina rodina nedokáže vyrovnat a vyžaduje, aby se vrátila domů. Jenže kde je doma?

Drama / Romantický
Česko, 2014, 99 min
Režie: Slobodanka Radun
Scénář: Slobodanka Radun, Radka Denemarková
Hrají: Jana Plodková, Ondrej Nosálek, Adam Mišík, Luděk Sobota, Ondřej Malý, Jiří Vyorálek a další

Hodnocení ČSFD.cz: prozatím nehodnoceno
Hodnocení IMDb.com: prozatím nehodnoceno

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (Hunger Games: Mockingay - Part 1)

Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) se znovu vydává do boje. Tentokrát však nejen s nepřátelským Capitolem, který krutě vládne její zemi, ale také do boje sama se sebou. Její domovina - Dvanáctý obvod byla zničena a jeden z nejbližších přátel Peeta (Josh Hutcherson) je v rukou nepřátel. Za obě události se cítí plně odpovědna. A ačkoliv se její straně, rebelům, začíná dařit, není si jista, jestli přece jen není pouhou loutkou v dlaních zákeřného prezidenta Snowa.

Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Thriller
USA, 2014, 125 min
Režie: Francis Lawrence
Scénář: Danny Strong, Peter Craig
Hrají: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks a další

Hodnocení ČSFD.cz: prozatím nehodnoceno
Hodnocení IMDb.com: 7,5 z 10

Příšerný vlasy (Pelo malo)

Někdo se snaží na školu celé prázdniny zapomenout, někdo se na ni připravuje už od posledního zazvonění. Mezi takové patří i chlapec Junior, který se společně se svou kamarádkou urputně těší na poprázdninové focení do školní ročenky. Trvá totiž na tom, že na snímku musí vypadat jako jeho velká popová hvězda. K tomu ale potřebuje rovné vlasy, ne své kudrliny. Když se pak chlapcova touha po jiném vzezření konfrontuje s matčinou snahou vyjít s posledními penězi, malý Junior přichází o lásku své matky. I přes to se ale zoufale snaží vybojovat její pozornost...

Drama
Venezuela / Argentina / Peru / Německo, 2013, 93 min
Režie: Mariana Rondón
Scénář: Mariana Rondón
Hrají: Samuel Lange Zambrano, Samantha Castillo, Beto Benites, Nelly Ramos a další

Hodnocení ČSFD.cz: 72 % ze 100
Hodnocení IMDb.com: 7 z 10