1 Filmové novinky

Nově v kinech: neobjevený Havlův život a lovestory s gayem

NOVÉ

Ačkoliv světová kina ožívají předposledním dílem blockbusteru Hunger Games s atraktivní Jennifer Lawrence střílející z luku, česká plátna čeká událost ještě o něco atraktivnější. A to dosud nevídaný pohled do života Václava Havla, který sestavila režisérka Andrea Sedláčková. Pokud by však někdo neměl zájem a raději by si snad chtěl nechat drásat nervy, může jít na jihoamerické drama Špinavý vlasy z prostředí těch nejchudších vrstev ve venezuelském Caracasu.

Život podle Václava Havla

K příležitosti 25. výročí sametové revoluce režisérka Andrea Sedláčková do kin uvádí dokument o jedné z nejdůležitějších osobností českých dějin – Václavu Havlovi. Téměř sedmiměsíční rešerše režisérku přivedla k množství doposud nezveřejněných materiálů z života bývalého prezidenta a dramatika. Své archivy mj. otevřela britská BBC, bratr Ivan Havel nebo manželka Dagmar Havlová. V Praze bude film k vidění v kině Lucerna a Mat.

Dokumentární / Historický
Česko, 2015, 70 min
Režie: Andrea Sedláčková
Scénář: Andrea Sedláčková

Hodnocení ČSFD.cz: prozatím nehodnoceno
Hodnocení IMDb.com: prozatím nehodnoceno

My 2

Lovestory pro 21. století, tak zní podtitul nového dramatu z dílny režisérky Slobodanky Radun, na jehož scénáři se podílela i spisovatelka Radka Denemarková. Film vypráví příběh třicetileté Emy, která se rozhodla utéct od svého despotického manželka (Jiří Vyorálek). Jelikož ale nemá kam utéct, najde útěchu u svého kadeřníka Tonyho (Ondřej Nosálek). Nejprve kamarádskou, poté i milostnou. Jenže Tony je gay. A s tím se Emina rodina nedokáže vyrovnat a vyžaduje, aby se vrátila domů. Jenže kde je doma?

Drama / Romantický
Česko, 2014, 99 min
Režie: Slobodanka Radun
Scénář: Slobodanka Radun, Radka Denemarková
Hrají: Jana Plodková, Ondrej Nosálek, Adam Mišík, Luděk Sobota, Ondřej Malý, Jiří Vyorálek a další

Hodnocení ČSFD.cz: prozatím nehodnoceno
Hodnocení IMDb.com: prozatím nehodnoceno

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (Hunger Games: Mockingay - Part 1)

Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) se znovu vydává do boje. Tentokrát však nejen s nepřátelským Capitolem, který krutě vládne její zemi, ale také do boje sama se sebou. Její domovina - Dvanáctý obvod byla zničena a jeden z nejbližších přátel Peeta (Josh Hutcherson) je v rukou nepřátel. Za obě události se cítí plně odpovědna. A ačkoliv se její straně, rebelům, začíná dařit, není si jista, jestli přece jen není pouhou loutkou v dlaních zákeřného prezidenta Snowa.

Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Thriller
USA, 2014, 125 min
Režie: Francis Lawrence
Scénář: Danny Strong, Peter Craig
Hrají: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks a další

Hodnocení ČSFD.cz: prozatím nehodnoceno
Hodnocení IMDb.com: 7,5 z 10

Příšerný vlasy (Pelo malo)

Někdo se snaží na školu celé prázdniny zapomenout, někdo se na ni připravuje už od posledního zazvonění. Mezi takové patří i chlapec Junior, který se společně se svou kamarádkou urputně těší na poprázdninové focení do školní ročenky. Trvá totiž na tom, že na snímku musí vypadat jako jeho velká popová hvězda. K tomu ale potřebuje rovné vlasy, ne své kudrliny. Když se pak chlapcova touha po jiném vzezření konfrontuje s matčinou snahou vyjít s posledními penězi, malý Junior přichází o lásku své matky. I přes to se ale zoufale snaží vybojovat její pozornost...

Drama
Venezuela / Argentina / Peru / Německo, 2013, 93 min
Režie: Mariana Rondón
Scénář: Mariana Rondón
Hrají: Samuel Lange Zambrano, Samantha Castillo, Beto Benites, Nelly Ramos a další

Hodnocení ČSFD.cz: 72 % ze 100
Hodnocení IMDb.com: 7 z 10

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.