Spor o Blanku. Starosta Prahy 6: ‚Nedá se tu žít.‘ Dolínek: ‚Tak rezignujte‘

Hádka v metropoli

Spor o Blanku. Starosta Prahy 6: ‚Nedá se tu žít.‘ Dolínek: ‚Tak rezignujte‘NOVÉ
Tunelový komplex Blanka Foto: FOTO: Wikimedia Commons
1
Domov

Echo24

Na jednání pražského zastupitelstva se ve čtvrtek kvůli tunelu Blanka rozhořel spor mezi starostou Prahy 6 Ondřejem Kolářem (TOP 09) a primátorčiným náměstkem Petrem Dolínkem (ČSSD). Na Kolářovu interpelaci, v níž vyzval Prahu k řešení dopravních potíží v Praze 6, Dolínek reagoval výzvou, aby starosta odstoupil z funkce.

Městská část si na zhoršenou dopravní situaci po loňském otevření tunelu Blanka stěžuje řadu měsíců. Iniciativa radnice vyvrcholila minulý týden, kdy její vedení vyzvalo magistrát ke splnění několika opatření, mimo jiné k uzavření výjezdu z tunelu Blanka na Prašném mostě.

Kolář na zastupitelstvu požadavky zopakoval. V interpelaci namířené na náměstka Dolínka uvedl, že Blanka přináší Praze 6 neúměrné zatížení. „Nedá se tu žít, nedá se tu dýchat. Valí se přes nás desítky tisíc aut,“ řekl starosta.

Dolínek jeho argumentaci odmítl. „Pokud nevíte, co je kompetence starosty, a pokud neumíte Prahu 6 spravovat, pak rezignujte,“ řekl Kolářovi. „Praha vstupuje do věcí městské části jen ve chvíli, kdy jde o něco, co překračuje pravomoci místní radnice. Jsou ale věci, o kterých musíte rozhodnout sami,“ dodal. Jde prý mimo jiné o nápad přesunout tramvajovou zastávku z Vítězného náměstí.

Šestikilometrový tunel Blanka, který stál 43 miliard korun, se po několika odkladech otevřel loni v září. Některým místům v Praze od dopravy ulevil. Praha 6 má ale od té doby potíže s kolabující dopravou. Hustotu dopravy především kolem Vítězného náměstí ještě zhoršila nedávná uzavírka Korunovační ulice.

Čtěte také: Praha 6: Uzavřete výjezd z Blanky, drtí nás doprava. Ne, vzkazuje Dolínek

Pavle, vrať se! Pražané pochopili, že může být hůř