‚Pardon, volá mi žena. Ne, byla to Merkelová,‘ pobavil na tiskovce Juncker

Když volá "manželka"

‚Pardon, volá mi žena. Ne, byla to Merkelová,‘ pobavil na tiskovce JunckerNOVÉ
Jean-Claude Juncker Foto:

Foto: Shutterstock

Svět

tk Echo24

Předsedovi Evropské komise Jean-Claudeovi Junckerovi se na tiskové konferenci podařilo rozesmát všechny přítomné díky svému telefonátu. Při svém projevu ignoroval příchozí hovor, na který se podíval až domluvil, protože si myslel, že mu volala manželka. Ukázalo se ale, že Junckerovi volala německá kancléřka Angela Merkelová. Informuje o tom server Politico.

Při projevu mu začal zvonit telefon, který ignoroval a podíval se na něj až poté co skončil. Novinářům se omluvil, že mu nejspíš volala jeho žena. Všechny přítomné politiky, asistenty i novináře pak rozesmál, když oznámil, že to nebyla manželka, nýbrž německá kancléřka Angela Merkelová.

Předseda EK se zúčastnil tiskové konference společně se slovenským premiérem Robertem Ficem a místopředsedou EK Marošem Šefčovičem, který je též ze Slovenska.

Nejedná se o první takový případ. Bývalý presidentský kandidát na prezidenta USA, Rudy Giuliani, zašel ještě dál. Při projevu pro americkou Národní střeleckou asociaci svůj telefon dokonce zvedl krátce si se svou manželkou povídal. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Horší potraviny pro východ EU jsou nepřijatelné, připustil Juncker

Juncker nemá smartphone, estonský premiér mu poslal pohled